Uczniowie całe ferie będą jeździć pociągami za darmo

Uczniowie z województwa śląskiego w czasie ferii (od 11 do 26 stycznia 2020 roku) będą mogli za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich. Wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną.

Oferta dotyczy uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy posiadać dokument potwierdzający wiek. Dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok.

Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie, jedynym wyjątkiem są pociągi specjalne Ornak do Zakopanego, które są wyłączone z akcji w całej relacji. Uczniowie wyjątkowo w tym roku będą mogli wybrać się pociągiem Kolei Śląskich bezpłatnie za granicę. W tym roku promocja będzie bowiem obejmować również połączenia do Bohumina. Do dyspozycji młodych podróżników są też całkowicie nowe połączenia Kolei Śląskich do Kluczborka.

Koleje śląskie przewidziały dla podróżnych dodatkowe atrakcje. Zaproszą np. do zwiedzania swojej bazy kolejowej przy ulicy Raciborskiej. Zwiedzający będą mogli np. na własne oczy zobaczyć, jak wiele czynności trzeba wykonać, by wyprawić pociąg w podróż.

Previous post Kłopotliwe korzystanie ze stacji benzynowej
Next post Rusza przebudowa ulicy Mszańskiej w Wodzisławiu