Program Kompleksowej Rehabilitacji dla poszukujących pracy

Aktywizacja zawodowa osób, które w wyniku choroby bądź wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowej pracy lub – ze względów zdrowotnych – nigdy nie pracowały, to niezwykle ważne społecznie wyzwanie. Dzięki Programowi Kompleksowej Rehabilitacji osoby nieaktywne zawodowo mogą znaleźć pracę adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Fundamentem Programu ma być pomoc wykwalifikowanych specjalistów. Doradcy zawodowi służą pomocą w wyborze i nauce nowego zawodu. Pośrednicy pracy natomiast pomogą w znalezieniu pracy lub rozpoczęciu działalności gospodarczej. Nie bez znaczenia pozostaje również aspekt zdrowotny, dlatego o poprawę stanu zdrowia zadbają lekarze specjaliści, fizjoterapeuci, a także terapeuci zajęciowi.

Średni czas trwania kompleksowej rehabilitacji to 9 miesięcy, jednak zależeć on będzie od indywidualnych potrzeb uczestnika. Główną rolę odgrywają szkolenia zawodowe – konkretnie przygotowujące już do podjęcia pracy. Organizatorzy zapewniają warsztaty poszukiwania pracy, szkolenia językowe i komputerowe. W związku z tym, dla każdego uczestnika oznacza to minimum 400 godzin szkoleń zakończonych egzaminem i przyznaniem certyfikatu.

Zakres i formy prowadzonych działań  rehabilitacji kompleksowej ustala się indywidualnie dla każdego uczestnika programu. Dlatego też w procesie aktywizacji zawodowej, doradcy zawodowi stawiają na osiąganie realnych celów dotyczących podjęcia albo powrotu do aktywności zawodowej.

Ośrodki Rehabilitacji Kompleksowej znajdują się w obiektach dysponujących odpowiednią infrastrukturą do prowadzenia rehabilitacji medycznej. Są dostosowane do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W województwie śląskim jest to ośrodek Róża w Ustroniu. Pozostałe ośrodki znajdują się w województwach: lubelskim, mazowieckim oraz wielkopolskim.

Ośrodki powstały w ramach Projektu: „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. Projekt finansuje Unia Europejska, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżet Państwa.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdziemy pod numerem telefonu: 32 493 21 20 Oddział Śląski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Katowicach  Plac Grunwaldzki 8-10/8.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Remont chodnika w Stanowicach. Podpisz petycję!

Nabór do pierwszych klas w Rybniku

Co z familokiem Wspólnoty Mieszkaniowej? Rok po pożarze…(GALERIA)

Previous post Uwaga na kruchy i cienki lód
zasady Next post Nowe zasady, w tym zakaz używania przyłbic i chust