Program Kompleksowej Rehabilitacji dla poszukujących pracy

Program Kompleksowej Rehabilitacji dla poszukujących pracy

Aktywizacja zawodowa osób, które w wyniku choroby bądź wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowej pracy lub – ze względów zdrowotnych – nigdy nie pracowały, to niezwykle ważne społecznie wyzwanie. Dzięki Programowi Kompleksowej Rehabilitacji osoby nieaktywne zawodowo mogą znaleźć pracę adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Fundamentem Programu ma być pomoc wykwalifikowanych specjalistów. Doradcy zawodowi służą pomocą w wyborze i nauce nowego zawodu. Pośrednicy pracy natomiast pomogą w znalezieniu pracy lub rozpoczęciu działalności gospodarczej. Nie bez znaczenia pozostaje również aspekt zdrowotny, dlatego o poprawę stanu zdrowia zadbają lekarze specjaliści, fizjoterapeuci, a także terapeuci zajęciowi.

Średni czas trwania kompleksowej rehabilitacji to 9 miesięcy, jednak zależeć on będzie od indywidualnych potrzeb uczestnika. Główną rolę odgrywają szkolenia zawodowe – konkretnie przygotowujące już do podjęcia pracy. Organizatorzy zapewniają warsztaty poszukiwania pracy, szkolenia językowe i komputerowe. W związku z tym, dla każdego uczestnika oznacza to minimum 400 godzin szkoleń zakończonych egzaminem i przyznaniem certyfikatu.

Zakres i formy prowadzonych działań  rehabilitacji kompleksowej ustala się indywidualnie dla każdego uczestnika programu. Dlatego też w procesie aktywizacji zawodowej, doradcy zawodowi stawiają na osiąganie realnych celów dotyczących podjęcia albo powrotu do aktywności zawodowej.

Ośrodki Rehabilitacji Kompleksowej znajdują się w obiektach dysponujących odpowiednią infrastrukturą do prowadzenia rehabilitacji medycznej. Są dostosowane do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W województwie śląskim jest to ośrodek Róża w Ustroniu. Pozostałe ośrodki znajdują się w województwach: lubelskim, mazowieckim oraz wielkopolskim.

Ośrodki powstały w ramach Projektu: „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. Projekt finansuje Unia Europejska, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżet Państwa.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdziemy pod numerem telefonu: 32 493 21 20 Oddział Śląski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Katowicach  Plac Grunwaldzki 8-10/8.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Remont chodnika w Stanowicach. Podpisz petycję!

Nabór do pierwszych klas w Rybniku

Co z familokiem Wspólnoty Mieszkaniowej? Rok po pożarze…(GALERIA)

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.