Program Kompleksowej Rehabilitacji dla poszukujących pracy

Aktywizacja zawodowa osób, które w wyniku choroby bądź wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowej pracy lub – ze względów zdrowotnych – nigdy nie pracowały, to niezwykle ważne społecznie wyzwanie. Dzięki Programowi Kompleksowej Rehabilitacji osoby nieaktywne zawodowo mogą znaleźć pracę adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Fundamentem Programu ma być pomoc wykwalifikowanych specjalistów. Doradcy zawodowi służą pomocą w wyborze i nauce nowego zawodu. Pośrednicy pracy natomiast pomogą w znalezieniu pracy lub rozpoczęciu działalności gospodarczej. Nie bez znaczenia pozostaje również aspekt zdrowotny, dlatego o poprawę stanu zdrowia zadbają lekarze specjaliści, fizjoterapeuci, a także terapeuci zajęciowi.

Średni czas trwania kompleksowej rehabilitacji to 9 miesięcy, jednak zależeć on będzie od indywidualnych potrzeb uczestnika. Główną rolę odgrywają szkolenia zawodowe – konkretnie przygotowujące już do podjęcia pracy. Organizatorzy zapewniają warsztaty poszukiwania pracy, szkolenia językowe i komputerowe. W związku z tym, dla każdego uczestnika oznacza to minimum 400 godzin szkoleń zakończonych egzaminem i przyznaniem certyfikatu.

Zakres i formy prowadzonych działań  rehabilitacji kompleksowej ustala się indywidualnie dla każdego uczestnika programu. Dlatego też w procesie aktywizacji zawodowej, doradcy zawodowi stawiają na osiąganie realnych celów dotyczących podjęcia albo powrotu do aktywności zawodowej.

Ośrodki Rehabilitacji Kompleksowej znajdują się w obiektach dysponujących odpowiednią infrastrukturą do prowadzenia rehabilitacji medycznej. Są dostosowane do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W województwie śląskim jest to ośrodek Róża w Ustroniu. Pozostałe ośrodki znajdują się w województwach: lubelskim, mazowieckim oraz wielkopolskim.

Ośrodki powstały w ramach Projektu: „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. Projekt finansuje Unia Europejska, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżet Państwa.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdziemy pod numerem telefonu: 32 493 21 20 Oddział Śląski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Katowicach  Plac Grunwaldzki 8-10/8.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Remont chodnika w Stanowicach. Podpisz petycję!

Nabór do pierwszych klas w Rybniku

Co z familokiem Wspólnoty Mieszkaniowej? Rok po pożarze…(GALERIA)

Previous post Uwaga na kruchy i cienki lód
zasady Next post Nowe zasady, w tym zakaz używania przyłbic i chust

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds