podpisz petycję

Remont chodnika w Stanowicach. Podpisz petycję!

Mieszkańcy Stanowic od lat zmagają się z fatalnym stanem 50 – letniego chodnika. Z inicjatywy Ruchu Polska 2050 został podpisany Pierwszy Kontrakt Obywatelski w regionie rybnickim. Dotyczy on właśnie remontu chodnika w Stanowicach. Chcesz, by doczekał się w końcu remontu? Podpisz petycję!

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Pierwszy kontrakt w naszym regionie podpisany został w Stanowicach (gm. Czerwionka-Leszczyny), gdzie działacze powalczą o remont 50- letniego chodnika, o czym pisaliśmy tutaj. Jak czytamy w treści petycji:

(…)Michał Toman- Radny Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny (…) składa niniejszą Petycję w imieniu swoim, ruchu Polska 2050 oraz mieszkańców. Zwracam się z prośbą o uwzględnienie w roku 2022 w planach remontów chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 924 na odcinku
od ronda w Stanowicach do sklepu “ALDI” (…)

Obecny stan chodnika zagraża zdrowiu mieszkańców i jest bardzo niebezpieczny, zwłaszcza dla dzieci, które przechodzą tamtędy do szkoły.

Jak mówi Michał Toman, radny Czerwionki-Leszczyn i Lider Ruchu Polska 2050 w powiecie rybnickim:

Czas na oddolny nacisk, skoro nikt do tej pory nie interesuje się tą częścią gminy, która jednak leży w głównej jej części

Jak mieszkańcy Stanowic doskonale wiedzą, chodnik zbudowany jest z warstwy asfaltowej, która posiada już licznie ubytki i nierówności. Natomiast w związku z wybudowaniem w tym rejonie marketu “Aldi” zwiększyło się natężenie ruchu pieszych w tym rejonie.
Uczęszczają nim mieszkańcy, dzieci, sportowcy, by dojść do sklepów, szkół, przystanków, itp. Chodnik jest w prawie 50% zarośnięty trawą, co w połączeniu z ubytkami sprawia, że jest jeszcze bardziej niezdatny do użytku.

Podpisz petycję

Całą treść petycji można przeczytać tutaj.

Listy do podpisów znajdują się tutaj. Ważne: Prosimy nie wypełniać kolumny z Liczbą Porządkową!

Michał Toman – Radny Czerwionki-Leszczyn i Lider Ruchu Polska 2050 w powiecie rybnickim

W sprawie petycji i przekazania podpisów można się kontaktować bezpośrednio z Radnym Czerwionki-Leszczyn lub wysyłając e-maila na adres [email protected]

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Powiat raciborski oddał ponad 25 litrów krwi!

Previous post Policjanci zatrzymali pseudokibiców
pierwszych klas Next post Nabór do pierwszych klas w Rybniku