Remont chodnika w Stanowicach. Podpisz petycję!

Remont chodnika w Stanowicach. Podpisz petycję!

Mieszkańcy Stanowic od lat zmagają się z fatalnym stanem 50 – letniego chodnika. Z inicjatywy Ruchu Polska 2050 został podpisany Pierwszy Kontrakt Obywatelski w regionie rybnickim. Dotyczy on właśnie remontu chodnika w Stanowicach. Chcesz, by doczekał się w końcu remontu? Podpisz petycję!


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Pierwszy kontrakt w naszym regionie podpisany został w Stanowicach (gm. Czerwionka-Leszczyny), gdzie działacze powalczą o remont 50- letniego chodnika, o czym pisaliśmy tutaj. Jak czytamy w treści petycji:

(…)Michał Toman- Radny Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny (…) składa niniejszą Petycję w imieniu swoim, ruchu Polska 2050 oraz mieszkańców. Zwracam się z prośbą o uwzględnienie w roku 2022 w planach remontów chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 924 na odcinku
od ronda w Stanowicach do sklepu “ALDI” (…)

Obecny stan chodnika zagraża zdrowiu mieszkańców i jest bardzo niebezpieczny, zwłaszcza dla dzieci, które przechodzą tamtędy do szkoły.

Jak mówi Michał Toman, radny Czerwionki-Leszczyn i Lider Ruchu Polska 2050 w powiecie rybnickim:

Czas na oddolny nacisk, skoro nikt do tej pory nie interesuje się tą częścią gminy, która jednak leży w głównej jej części

Jak mieszkańcy Stanowic doskonale wiedzą, chodnik zbudowany jest z warstwy asfaltowej, która posiada już licznie ubytki i nierówności. Natomiast w związku z wybudowaniem w tym rejonie marketu “Aldi” zwiększyło się natężenie ruchu pieszych w tym rejonie.
Uczęszczają nim mieszkańcy, dzieci, sportowcy, by dojść do sklepów, szkół, przystanków, itp. Chodnik jest w prawie 50% zarośnięty trawą, co w połączeniu z ubytkami sprawia, że jest jeszcze bardziej niezdatny do użytku.

Podpisz petycję

Całą treść petycji można przeczytać tutaj.

Listy do podpisów znajdują się tutaj. Ważne: Prosimy nie wypełniać kolumny z Liczbą Porządkową!

Michał Toman – Radny Czerwionki-Leszczyn i Lider Ruchu Polska 2050 w powiecie rybnickim

W sprawie petycji i przekazania podpisów można się kontaktować bezpośrednio z Radnym Czerwionki-Leszczyn lub wysyłając e-maila na adres [email protected]

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Powiat raciborski oddał ponad 25 litrów krwi!

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.