Powstaje nowy McDonald’s

Mamy namacalny dowód na to, że w gminie Czerwionka-Leszczyny planuje się budowę znanego fast-foodu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej można znaleźć dokument, który informuje o wszczęciu postępowania administracyjnego na wniosek spółki McDonald’s. Spółka popularnego fast-foodu planuje wybudowanie nowej restauracji na terenie działki nr 2197/439 obręb 0001 Bełk.

Historia McDonald’s w Polsce

Pierwszy bar otwarto 17 czerwca 1992 w Warszawie. W grudniu 2019 w 435 polskich lokalach tej sieci, znajdujących się w ponad 150 miejscowościach, zatrudnionych było ponad 24 tysiące pracowników. Bary McDonald’s w Polsce rozwijają się na zasadzie franczyzy. W 2019 roku właścicielami 380 barów (87%) byli polscy franczyzobiorcy.

Krytyka

Sieć McDonald’s cieszy się niesamowitą popularnością na całym świecie. Nowy bar znanej sieci fast-foodów w Bełku stworzy nowe miejsca pracy. Ciężko jednak pominąć także złe aspekty budowy tego miejsca.

Gdy nowy bar sieci McDonald’s wybudowano kilka lat temu w Knurowie, wielu mieszkańców okolicznych bloków skarżyło się na ilość śmieci na ulicach ze znanym logo sieci fast-foodów. O tym, jak bardzo niezdrowe jest jedzenie z McDonalda, mówiono już niejednokrotnie. Wybór jak zwykle należy do konsumentów.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Dzień Otwarty w Twinpigs! Atrakcje za darmo

Dębieńsko: budowa nowego przedszkola nie ruszy

Policjant na wolnym złapał złodzieja

V Pływacki Test Coopera

Zdjęcie: Pixabay
Źródło: Wikipedia, BIP Czerwionka-Leszczyny


skradziono rowery Previous post Ukradli rowery. Szuka ich policja
pijany 82-latek Next post 82-latek prowadził pod wpływem alkoholu!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds