ostrzega

Policja ostrzega przed włamaniami

Policja ostrzega, że jesienna aura sprzyja włamaniom i przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Ciemność, noc i wieczór to najczęstsze pory włamania. Złodzieje wykorzystują takie czynniki jak nieobecność i nieuwagę właścicieli. Najczęstszymi łupami są gotówka, biżuteria, laptop, narzędzia i urządzenia elektryczne. Warto zatem nie tylko dobrze zabezpieczyć dom, ale też garaż, schowek, czy szopę.

Włamywacze często niszczą drzwi i okna. Policja przypomina o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien, a także piwnic, garaży, komórek oraz altanek działkowych.

Warto zwrócić uwagę na osoby obce, kręcące się w pobliżu, które mogą poruszać się także powoli jadącym samochodem.

Rybnicka policja przypomina zasady bezpieczeństwa:

  • Wyjeżdżając, nawet na krótko, należy odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie.
  • W miarę możliwości przekazać klucze komuś bliskiemu, zaufanemu sąsiadowi lub przyjacielowi, aby ten doglądał domu czy mieszkania. Warto poprosić, by ktoś zbierał ulotki reklamowe spod drzwi, wieczorem zaś zapalił światło.
  • Nie zostawiać kluczy pod wycieraczką oraz w tzw. dobrych schowkach. Przed wyjazdem zamknij zawór wodny i gazowy, aby uniknąć ewentualnej awarii. Nie należy zostawiać w drzwiach żadnych kartek.
  • Najbardziej narażone na włamania poprzez drzwi balkonowe są mieszkania umieszczone na parterze, warto pomyśleć o zamontowaniu w nich dodatkowych zabezpieczeń – rolet antywłamaniowych, krat, dobrych klamek czy zasuwek.
  • Wychodząc z domu należy zamknąć wszystkie okna i drzwi, także piwniczne i inne, przez które można dostać się do mieszkania.

Jak informuje Rybnicka Policja:

Najlepszą ochroną przed złodziejem czy włamywaczem jest nasza czujność i rozwaga, a także wzajemna pomoc sąsiedzka!

kwarantanna narodowa Previous post Kwarantanna narodowa? Jest decyzja!
Next post Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej