ostrzega

Policja ostrzega przed włamaniami

Policja ostrzega, że jesienna aura sprzyja włamaniom i przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Ciemność, noc i wieczór to najczęstsze pory włamania. Złodzieje wykorzystują takie czynniki jak nieobecność i nieuwagę właścicieli. Najczęstszymi łupami są gotówka, biżuteria, laptop, narzędzia i urządzenia elektryczne. Warto zatem nie tylko dobrze zabezpieczyć dom, ale też garaż, schowek, czy szopę.

Włamywacze często niszczą drzwi i okna. Policja przypomina o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien, a także piwnic, garaży, komórek oraz altanek działkowych.

Warto zwrócić uwagę na osoby obce, kręcące się w pobliżu, które mogą poruszać się także powoli jadącym samochodem.

Rybnicka policja przypomina zasady bezpieczeństwa:

  • Wyjeżdżając, nawet na krótko, należy odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie.
  • W miarę możliwości przekazać klucze komuś bliskiemu, zaufanemu sąsiadowi lub przyjacielowi, aby ten doglądał domu czy mieszkania. Warto poprosić, by ktoś zbierał ulotki reklamowe spod drzwi, wieczorem zaś zapalił światło.
  • Nie zostawiać kluczy pod wycieraczką oraz w tzw. dobrych schowkach. Przed wyjazdem zamknij zawór wodny i gazowy, aby uniknąć ewentualnej awarii. Nie należy zostawiać w drzwiach żadnych kartek.
  • Najbardziej narażone na włamania poprzez drzwi balkonowe są mieszkania umieszczone na parterze, warto pomyśleć o zamontowaniu w nich dodatkowych zabezpieczeń – rolet antywłamaniowych, krat, dobrych klamek czy zasuwek.
  • Wychodząc z domu należy zamknąć wszystkie okna i drzwi, także piwniczne i inne, przez które można dostać się do mieszkania.

Jak informuje Rybnicka Policja:

Najlepszą ochroną przed złodziejem czy włamywaczem jest nasza czujność i rozwaga, a także wzajemna pomoc sąsiedzka!

kwarantanna narodowa Previous post Kwarantanna narodowa? Jest decyzja!
Next post Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds