Nowe terminy 500 plus

Nowe terminy wypłat 500 plus

ZUS od czerwca przejął wypłacanie świadczenia 500 plus. W związku z tym zmieniły się terminy wypłat.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Od czerwca ZUS przejął wypłacanie świadczenia 500 plus. Nowy okres rozliczeniowy rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 31 maja 2023 roku. W tym czasie to ZUS przejął pełną odpowiedzialność za wypłatę tego świadczenia. Pieniądze będą wypłacane tylko w formie bezgotówkowej na wskazany we wniosku rachunek bankowy. Świadczenie należy się na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia.

Terminy wypłat przyznane losowo

Zmieniły się także terminy wypłat. Wypłaty będą realizowane w dziesięciu terminach płatności: 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20, 22. dzień każdego miesiąca. Przydział konkretnej daty dla danego rodzica czy opiekuna został przydzielony losowo. Oznacza to, że jeśli ktoś otrzymał przelew, np. 12 czerwca, będzie otrzymywał przelew także 12 dnia każdego miesiąca. Termin płatności oznacza, że najpóźniej w tym dniu powinien nastąpić wpływ środków na konto rodzica/opiekuna.

Rodzice, którzy do 30 kwietnia złożyli prawidłowo wypełniony wniosek o 500 plus na nowy okres, pierwszą wypłatę świadczenia otrzymają w czerwcu. Jeśli złożyli wniosek w maju – w lipcu, z kolei w czerwcu – w sierpniu.

Nie zwlekaj ze złożeniem wniosku!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, wypełnijcie wniosek jak najprędzej, gdyż możecie stracić świadczenie za czerwiec. Można to zrobić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej.

Rodzice, którym dziecko właśnie się urodziło mają 3 miesiące na złożenie wniosku.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Półkolonie w GCK w Nędzy Previous post Lato w Teatrze – Półkolonie w GCK w Nędzy
Akcja Lato 2022 Next post GCK w Nędzy zaprasza na Akcję Lato 2022