Podpalacz z Czerwionki-Leszczyn usłyszał zarzuty i przyznał się do winy!

Policjanci z Czerwionki-Leszczyn zatrzymali 29 – latka, podejrzanego o podpalenie familoków. Mężczyzna dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rybniku. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do podpaleń doszło we wtorek. Pierwsze miało miejsce na ulicy Hallera, drugie na ulicy Wolności. Z obu budynków ewakuowano łącznie 48 osób.

Jeszcze tej samej nocy policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali podejrzewanego o podpalenie kamienic. W wyniku intensywnych działań operacyjnych śledczych z komisariatu i rybnickiej komendy oraz policjantów Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zebrano mocny materiał dowodowy.

29-latek został dziś doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rybniku. Jak podaje śląska policja – za sprowadzenie poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców, a także mienia w wielkich rozmiarach, mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, gdzie skierowano wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Jak słyszymy w KMP Rybnik, mężczyzna przyznał się do winy.

Jak mówi rzecznik rybnickiej policji, Bogusława Kobeszko:

Nie potrafił podać motywu, powiedzieć, co nim kierowało, dlaczego tak zrobił.

Spalone dwa budynki. Nikomu nic się nie stało.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak mieszkańcy stracili dach nad głową. Załoga pogotowia ratunkowego udzieliła pomocy jednej osobie z poparzeniami ręki i twarzy, a innej osobie udzielono wsparcia psychicznego. Przy ul. Hallera i Wolności zameldowanych było 48 osób. Mogą jednak liczyć na pomoc od gminy. Burmistrz Wiesław Janiszewski zapewnił, że wszystkie osoby, które będą potrzebowały lokali zastępczych, otrzymają je. Do tej pory tylko jedna rodzina skorzystała z tej formy pomocy.

Inspektor nadzoru budowlanego wyłączył oba obiekty z użytku. Jednakże ich odbudowa będzie trudna. Są bowiem pod ochroną konserwatora zabytków.

Jak zapewnia Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionki – Leszczyn:

Jak tylko otrzymamy zielone światło zaczniemy odbudowywanie. Chcemy, żeby lokatorzy wrócili do swoich mieszkań jak najszybciej. Wstępnie straty oszacowano na ponad 2 mln zł.Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Kandydat PiS na prezydenta Wodzisławia zrezygnował z pracy. Podejrzenie o MOLESTOWANIE!
Mężczyzna zaatakował w sądzie Rejonowym Next post Mężczyzna zaatakował w Sądzie Rejonowym w Rybniku