Kandydat PiS na prezydenta Wodzisławia zrezygnował z pracy. Podejrzenie o MOLESTOWANIE!

Chodzi o Jarosława M., prezesa zarządu JSW Innowacje, znanego z kandydowania w wyborach na prezydenta Wodzisławia Śląskiego w 2018 r. Zajął wtedy drugie miejsce.

Zrezygnował z fotela prezesa

Pan Jarosław od października 2019 r. był prezesem w JSW Inowacje. Wcześniej pracował jako dyrektor ekonomiczny w Zakładzie Usług Górniczych. Był także zastępcą dyrektora Izby Celnej w Katowicach. Kandydował z ramienia PiS na prezydenta Wodzisławia Śląskiego

Zrezygnował z funkcji prezesa zarządu JSW Innowacje. Spółkę czeka teraz kontrola, która sprawdzi, czy nie doszło do molestowania pracownic. Są to informacje potwierdzone przez PAP ministerstwa. Zarządano też wyjaśnień od prezesa JSW – Włodzimierza Hereźniaka.

Jak informuje rzecznik resortu:

W specjalnym piśmie do prezesa JSW, minister Jacek Sasin nakazał natychmiastową kontrolę w JSW Innowacje, która ustali wszystkie okoliczności sprawy. W wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa powinno nastąpić złożenie zawiadomienia do organów ścigania.

Takie zachowanie będzie piętnowane

Wicepremier deklaruje, iż takie zachowanie będzie zwalczane, niezależnie od tego, kogo dotyczy. Nieoficjalne informacje są takie, że „„były prezes mógł dopuścić się wobec pracownic zachowań noszących znamiona molestowania, m.in. składając im propozycje o charakterze seksualnym w zamian za korzyści służbowe.”

Wiceminister MAP Adam Gawęda (odpowiedzialny za górnictwo) jest wstrząśnięty:

Wszyscy są jednak równi wobec prawa i każdy taki sygnał musi być i będzie dokładnie zbadany przez właściwe służby.

zdjęcie: Tomasz Raudner

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Previous post Kiedy uda się odbudować familoki? Straty to ponad 2 mln zł
Next post Podpalacz z Czerwionki-Leszczyn usłyszał zarzuty i przyznał się do winy!