Podpalacz familoków z Czerwionki wreszcie skazany!

Podpalacz familoków z Czerwionki wreszcie skazany!

O tragedii, jaka rozegrała się w Czerwionce 18 lutego 2020 roku mieszkańcy nie zapomną nigdy. To właśnie wtedy zostały podpalone dwa familoki. Podpalacz stanął wreszcie przed sądem i usłyszał wyrok.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj
lokalsi.net

Po pożarze dwóch familoków straty były ogromne – to czego nie strawił ogień, zniszczyła woda. 17 rodzin straciło dorobek życia i dach nad głową. To cud, że nic się wtedy nikomu nie stało. Do podpaleń doszło na ulicach Hallera i Wolności.

Rafał T. – podpalacz z Czerwionki-Leszczyn został skazany na 10 lat więzienia. Sąd nie miał wątpliwości, że to oskarżony jest winny zarzucanego mu czynu. Nie znalazł także okoliczności łagodzących. Prokuratura domagała się 12 lat odsiadki, a obrona uniewinnienia. Sąd Rejonowy w Rybniku zdecydował również, że 30-leni Rafał T. musi naprawić szkody materialne, a te wycenione zostały na ponad 3 miliony złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

Rafał T. i jego obrońca nie pojawili się w sądzie na odczytaniu wyroku. Oskarżony przebywa nadal w areszcie śledczym. Decyzją sądu pozostanie tam także do chwili skierowania do zakładu karnego.

Biegli uznali, że mężczyzna jest poczytalny, ale stwierdzili u niego zaburzenia osobowości.

Zdjęcie: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.