Czerwionka-Leszczyny budzi się po tragedii

Wczoraj informowaliśmy o dwóch pożarach familoków w dzielnicy Czerwionka. To była gorąca noc. Łącznie 30 zastępów gasiło pożary.

Wczoraj około godz. 19:00 wybuchł pożar w budynku przy ulicy Hallera. Płonął dach. Na miejscu działało 14 zastępów straży pożarnej. Wszystkie osoby zostały ewakuowane. Około godziny 20:00 wybuchł pożar w familoku mieszczącym się przy ul. Wolności. Znów płonął dach w szeregowcu. Tu z kolei w akcji wzięło udział 16 zastępów straży pożarnej.

Dopływały do nas informacje o pożarach w innych częściach gminy. Okazały się one jednak niesmacznymi plotkami. Informowaliście nas o zdarzeniach w Leszczynach, Palowicach, Bełku, Przegędzy, czy Czuchowie. W mediach społecznościowych pojawiały się doniesienia o osobach jeżdżących i rzucających butelki z benzyną.

To nie przypadek. Obraz po tragedii

Oba dachy praktycznie zniknęły z powierzchni ziemi. Łącznie bez dachu nad głową zostały 53 osoby. Jedna mama z dzieckiem została umieszczona w lokalu zastępczym. Pozostałe osoby znalazły schronienie u rodzin. Zbierane są informacje na temat potrzeb rodzin i pomocy jaka jest potrzebna. Strażacy do teraz usuwają skutki tych tragicznych wydarzeń.

Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł został ujęty sprawca podpaleń. Jest to jednak wciąż podejrzany i nie ma szczegółowych informacji.

O godzinie 10:00 zbiera się sztab kryzysowy i pewnie wtedy dowiemy się jakie formy pomocy są potrzebne.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Czerwionka: płonie drugi familok! Tym razem na ul. Wolności!
Next post Pożary familoków [GALERIA]

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds