Pożary familoków

Fundacja JSW dla poszkodowanych w pożarach familoków przekazała 198 000 zł

Do już zebranych 128 000zł Jastrzębska Spółka Węglowa i Fundacja JSW dołożyła kolejne 198 000zł. To duża szansa na szybki powrót do normalności przez poszkodowanych.

Do dramatycznego zdarzenia doszło 18 lutego. W wyniku umyślnego podpalenia spłonęły dwa familoki. To czego nie strawił ogień, zniszczyła woda. 17 rodzin straciło dorobek życia i dach nad głową.

– To cud, że nikomu nic się nie stało – zgodnie twierdzą strażacy, którzy brali udział w akcji gaśniczej. Teraz poszkodowanym potrzebny jest kolejny cud, który pozwoli powrócić im do życia sprzed pożaru. To cud, który zależy od nas wszystkich, dlatego Fundacja JSW od razu przyłączyła się do akcji pomocy organizowanej przez mieszkańców Czerwionki – Leszczyn.

Z inicjatywy Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Pracownicy JSW i fundacji sami złożyli ofertę pomocy nie czkając na apel czy prośbę z naszej strony

–  powiedziała Celina Cymorek Dyrektorka OPS-u w Czerwionce – Leszczynach, która koordynuje akcją pomocy.

W imieniu poszkodowanych wniosek do Fundacji JSW złożyło Stowarzyszenie Luxtorpeda, które ma wieloletnie doświadczenie w organizacji akcji charytatywnych. Sprawę rozpatrzono w specjalnym trybie. Jednomyślną decyzją Zarządu i Rady Fundacji JSW przyznano pomoc w kwocie wnioskowanej przez stowarzyszenie.

Michał Toman- Prezes Stowarzyszenia Luxtorpeda

Złożenie wniosku do Fundacji JSW było konsekwencją kroku podjętego klika dni wcześniej. Rozpoczęliśmy wtedy zbiórkę pieniędzy na nasze konto. Chwilę później po wiadomości z Ośrodka Pomocy Społecznej złożyliśmy wniosek do Fundacji JSW. Oczywiście były wątpliwości, ale pomoc dla naszych współmieszkańców była na pierwszym planie. Dziękuje w tym miejscu Michałowi Stokłosie, pracownikowi OPS, który razem z nami opracował wniosek do fundacji.

Już 128 000 na koncie.

Jak podkreśla prezes Luxtorpedy wszystkie działania prowadzone są w ścisłym porozumieniu z OPS co było podstawą uruchomienia zbiórki.

Obecnie opracowujemy sposób podziału i dystrybucji środków. Współpraca na linii Luxtorpeda- OPS jest w mojej ocenie wzorowe. Jak będzie wyglądał podział środków poinformujemy w najbliższym czasie. Obecnie na naszym koncie oprócz dotacji znajduje się 128 tys. zł. Zbiórka jednak trwa jeszcze cały czas.

Można również przekazać 1% podatku na ten cel. Aby to zrobić należy wpisać dane Stowarzyszenia Luxtorpeda:

KRS: 0000428173
Cel szczegółowy: Pożary familoków

Na zakończenie przypomnijmy, że pomóc można na cztery sposoby:

Stowarzyszenie Luxtorpeda
37 2030 0045 1110 0000 0242 8610
koniecznie z dopiskiem “Pożary familoków”

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Poradnik komputerowy Previous post [Poradnik] Układ chłodzenia w komputerze
Las Łabędzki Next post Ciężki sprzęt w Lesie Łabędzim