Piknik dla Ani. Zbierają na rehabilitację

Piknik dla Ani. Zbierają na rehabilitację

W najbliższą sobotę (01.08) w Mikołowie odbędzie się “Piknik dla Ani”. Impreza charytatywna, której dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Ani Sikory.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Endometrioza nie wybiera

Anna Sikora choruje na endometriozę. Niedawno przebyła operację, gdyż choroba zaatakowała mocno i nie było czasu na odwlekanie. Szczęśliwie udało się zebrać środki na operację. Chociaż choroba dała się we znaki Ania nie poddaje się i żyje normalnie. Jak sama Ania pisała przed operacją:

Od ponad roku regularnie odwiedzam Oddziały Ratunkowe i Szpitale. Połowę ubiegłego roku spędziłam na L4, ponieważ nie byłam w stanie funkcjonować. Do tej pory wraz z mężem wydaliśmy kilkadziesiąt tysięcy złotych na wizyty lekarskie, rezonanse, badania i leki, a lekarze wszystkich możliwych specjalizacji rozkładali ręce. Kilka miesięcy temu usłyszałam w końcu diagnozę – Endometrioza. Na początku nie wiedziałam czym jest choroba, której sama nazwa nie kojarzy się z cierpieniem… Dostałam hormony i żadnej informacji co robić dalej. Zaczęły się poszukiwania.
Trafiłam na grupy dziewczyn zmagających się z tą chorobą i w końcu znalazłam lekarza specjalizującego się w leczeniu Endometriozy, a po kolejnych wizytach i szczegółowych badaniach dowiedziałam się z czym muszę się zmierzyć. Endometrioza IV stopnia głęboko naciekająca z licznymi guzami — rozrosła się w moim brzuchu jak nowotwór. Moje organy są pozrastane i powykręcane, a wewnątrz panuje ciągły stan zapalny. Choroba nadal postępuje i zajmuje kolejne narządy. To wszystko powoduje niewyobrażalny ból, nie tylko fizyczny…

24 godziny aktywności fizycznej i piknik

Ze względu na przebytą operacją nadszedł czas na trudną rehabilitację. Przyjaciele i znajomi postanowili zrobić dla niej imprezę, z której dochód przeznaczą właśnie an ten cel.

Cała impreza odbędzie się na obiektach AKS Mikołów. Podczas imprezy w zamian za datek złożony do puszki poczęstować się kiełbasą, grochówką, lodami. Najmłodsi mogą skorzystać z dmuchańców. Podczas gdy jedni mogą korzystać oferty kulinarnej pozostali mogą aktywnie wesprzeć Anie. Ciekawą ofertą jest możliwość wzięcia udziału w 24-godzinnym meczu piłki nożnej, siatkówki lub koszykówki czy w 24-godzinnym biegu. Każda osoba, która chciałaby wziąć udział w rywalizacji sportowej tak naprawdę bierze udział tylko w wycinku godzinie lub dwóch.

Niewątpliwie walka z tą chorobą wymaga wysiłku, dlatego tym bardziej zachęcamy do włączenia się w pomoc.

Więcej o pikniku możecie dowiedzieć się na wydarzeniu.

Remont zameczku w Leszczynach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Antoni Kidyński