piknik dla ani

Piknik dla Ani. Zbierają na rehabilitację

W najbliższą sobotę (01.08) w Mikołowie odbędzie się „Piknik dla Ani”. Impreza charytatywna, której dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Ani Sikory.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Endometrioza nie wybiera

Anna Sikora choruje na endometriozę. Niedawno przebyła operację, gdyż choroba zaatakowała mocno i nie było czasu na odwlekanie. Szczęśliwie udało się zebrać środki na operację. Chociaż choroba dała się we znaki Ania nie poddaje się i żyje normalnie. Jak sama Ania pisała przed operacją:

Od ponad roku regularnie odwiedzam Oddziały Ratunkowe i Szpitale. Połowę ubiegłego roku spędziłam na L4, ponieważ nie byłam w stanie funkcjonować. Do tej pory wraz z mężem wydaliśmy kilkadziesiąt tysięcy złotych na wizyty lekarskie, rezonanse, badania i leki, a lekarze wszystkich możliwych specjalizacji rozkładali ręce. Kilka miesięcy temu usłyszałam w końcu diagnozę – Endometrioza. Na początku nie wiedziałam czym jest choroba, której sama nazwa nie kojarzy się z cierpieniem… Dostałam hormony i żadnej informacji co robić dalej. Zaczęły się poszukiwania.
Trafiłam na grupy dziewczyn zmagających się z tą chorobą i w końcu znalazłam lekarza specjalizującego się w leczeniu Endometriozy, a po kolejnych wizytach i szczegółowych badaniach dowiedziałam się z czym muszę się zmierzyć. Endometrioza IV stopnia głęboko naciekająca z licznymi guzami — rozrosła się w moim brzuchu jak nowotwór. Moje organy są pozrastane i powykręcane, a wewnątrz panuje ciągły stan zapalny. Choroba nadal postępuje i zajmuje kolejne narządy. To wszystko powoduje niewyobrażalny ból, nie tylko fizyczny…

24 godziny aktywności fizycznej i piknik

Ze względu na przebytą operacją nadszedł czas na trudną rehabilitację. Przyjaciele i znajomi postanowili zrobić dla niej imprezę, z której dochód przeznaczą właśnie an ten cel.

Cała impreza odbędzie się na obiektach AKS Mikołów. Podczas imprezy w zamian za datek złożony do puszki poczęstować się kiełbasą, grochówką, lodami. Najmłodsi mogą skorzystać z dmuchańców. Podczas gdy jedni mogą korzystać oferty kulinarnej pozostali mogą aktywnie wesprzeć Anie. Ciekawą ofertą jest możliwość wzięcia udziału w 24-godzinnym meczu piłki nożnej, siatkówki lub koszykówki czy w 24-godzinnym biegu. Każda osoba, która chciałaby wziąć udział w rywalizacji sportowej tak naprawdę bierze udział tylko w wycinku godzinie lub dwóch.

Niewątpliwie walka z tą chorobą wymaga wysiłku, dlatego tym bardziej zachęcamy do włączenia się w pomoc.

Więcej o pikniku możecie dowiedzieć się na wydarzeniu.

Remont zameczku w Leszczynach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

pielęgniarki Previous post Od 1 sierpnia po poradę i receptę można pójść do pielęgniarki POZ
MZK Jastrzębie Next post W autobusach MZK Jastrzębie tylko przednim wejściem

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds