piknik dla ani

Piknik dla Ani. Zbierają na rehabilitację

W najbliższą sobotę (01.08) w Mikołowie odbędzie się „Piknik dla Ani”. Impreza charytatywna, której dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Ani Sikory.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Endometrioza nie wybiera

Anna Sikora choruje na endometriozę. Niedawno przebyła operację, gdyż choroba zaatakowała mocno i nie było czasu na odwlekanie. Szczęśliwie udało się zebrać środki na operację. Chociaż choroba dała się we znaki Ania nie poddaje się i żyje normalnie. Jak sama Ania pisała przed operacją:

Od ponad roku regularnie odwiedzam Oddziały Ratunkowe i Szpitale. Połowę ubiegłego roku spędziłam na L4, ponieważ nie byłam w stanie funkcjonować. Do tej pory wraz z mężem wydaliśmy kilkadziesiąt tysięcy złotych na wizyty lekarskie, rezonanse, badania i leki, a lekarze wszystkich możliwych specjalizacji rozkładali ręce. Kilka miesięcy temu usłyszałam w końcu diagnozę – Endometrioza. Na początku nie wiedziałam czym jest choroba, której sama nazwa nie kojarzy się z cierpieniem… Dostałam hormony i żadnej informacji co robić dalej. Zaczęły się poszukiwania.
Trafiłam na grupy dziewczyn zmagających się z tą chorobą i w końcu znalazłam lekarza specjalizującego się w leczeniu Endometriozy, a po kolejnych wizytach i szczegółowych badaniach dowiedziałam się z czym muszę się zmierzyć. Endometrioza IV stopnia głęboko naciekająca z licznymi guzami — rozrosła się w moim brzuchu jak nowotwór. Moje organy są pozrastane i powykręcane, a wewnątrz panuje ciągły stan zapalny. Choroba nadal postępuje i zajmuje kolejne narządy. To wszystko powoduje niewyobrażalny ból, nie tylko fizyczny…

24 godziny aktywności fizycznej i piknik

Ze względu na przebytą operacją nadszedł czas na trudną rehabilitację. Przyjaciele i znajomi postanowili zrobić dla niej imprezę, z której dochód przeznaczą właśnie an ten cel.

Cała impreza odbędzie się na obiektach AKS Mikołów. Podczas imprezy w zamian za datek złożony do puszki poczęstować się kiełbasą, grochówką, lodami. Najmłodsi mogą skorzystać z dmuchańców. Podczas gdy jedni mogą korzystać oferty kulinarnej pozostali mogą aktywnie wesprzeć Anie. Ciekawą ofertą jest możliwość wzięcia udziału w 24-godzinnym meczu piłki nożnej, siatkówki lub koszykówki czy w 24-godzinnym biegu. Każda osoba, która chciałaby wziąć udział w rywalizacji sportowej tak naprawdę bierze udział tylko w wycinku godzinie lub dwóch.

Niewątpliwie walka z tą chorobą wymaga wysiłku, dlatego tym bardziej zachęcamy do włączenia się w pomoc.

Więcej o pikniku możecie dowiedzieć się na wydarzeniu.

Remont zameczku w Leszczynach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

pielęgniarki Previous post Od 1 sierpnia po poradę i receptę można pójść do pielęgniarki POZ
MZK Jastrzębie Next post W autobusach MZK Jastrzębie tylko przednim wejściem