skarbonki

Okradł kościelne skarbonki

W Pszowie doszło do niecodziennych kradzieży. Policjanci z tamtejszego komisariatu zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do trzech skarbonek kościelnych w Bazylice pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Pomogła czujność świadka.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Świadek pomógł w zatrzymaniu sprawcy kradzieży z włamaniem do kościelnych skarbonek, znajdujących się na terenie Bazyliki pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Policjanci przyłapali na gorącym uczynku 20-letniego mężczyznę. Jak się okazało, działał wspólnie z dwoma innymi mężczyznami. Dokonał w ten sposób włamania do trzech skarbonek kościelnych, powodując straty o nieustalonej wartości.

Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Policja jest już na tropie kolejnego sprawcy. Złodziejom grozi 10 lat więzienia.

Zdjęcie: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Uwaga na oszustów. Fałszywe e-maile

Kradzież roweru. Policja publikuje wizerunek

Uwaga na oszustów w Rybniku!

Kierowca opla miał ponad promil alkoholu

17- latek został pobity w Dębieńsku

Centrum Aktywności Społecznej Previous post Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim
Żorskie Dni Rodziny Next post VII Żorskie Dni Rodziny

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds