wyłudzanie pieniędzy

Uwaga na oszustów w Rybniku!

Jak informuje rybnicka policja, wczoraj doszło do prób wyłudzenia pieniędzy. Oszuści podają się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i proszą o przekazanie pieniędzy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Policja apeluje o ostrożność!

W Rybniku działają oszuści. Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenia o próbach wyłudzenia pieniędzy przez telefon. Oszuści, podając się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, proszą o przekazanie pieniędzy. Przestępcy, zdobywając zaufanie seniorów i manipulując usiłują wyłudzić dorobek ich życia.

Wczoraj przed godz. 12:00 policjanci otrzymali pierwsze zgłoszenie. Mieszkanka ulicy Sowiej odebrała telefon od oszusta, podającego się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji, który twierdził, iż telefon jest namierzony przez przestępców. Mężczyzna przekazał kobiecie informację, że za godzinę przyjedzie do niej kurier z dokumentami z banku. Na szczęście kobieta nie dała się nabrać i zaalarmowała policję.

Kolejne zgłoszenie policja otrzymała po godz. 12:00 od mieszkanki ulicy Buhla. Oszust także twierdził, że przyjedzie do niej kurier. Po chwili zadzwonił rzekomy policjant z Gliwic i poinformował ją, że wysyła pod jej adres 3 radiowozy, ponieważ kurier, który zadzwonił to oszust. Mężczyzna dodał, że rybniczanka ma zostać w domu, ponieważ za chwile przyjedzie do niej 10-osobowa uzbrojona grupa przestępcza. I tym razem mieszkanka nie dała się nabrać na sztuczki przestępców.

Natomiast przed godz. 13:00 policja otrzymała kolejne zgłoszenie od mieszkanki ulicy Tulipanów. Plan działania oszustów był taki sam, jak w poprzednich zdarzeniach.

Policja ostrzega:

Policjant, który podejmuje czynności służbowe w cywilu i nie jest umundurowany MUSI podać stopień, imię i nazwisko i okazać legitymację służbową w taki sposób, aby osoba, wobec której podejmuje czynność służbową, miała możliwość odczytania numeru i nazwy organu wydającego legitymację oraz nazwiska policjanta. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności ani też nie pośredniczą w przekazywaniu gotówki!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nie dzwoni z takim żądaniem ani nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach!

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

śmieci w Czerwionce-Leszczynach Previous post Smutne miasto – Czerwionka-Leszczyny
Wiadukt Żorska Next post Wiadukt na Żorskiej zostanie zburzony