fałszywe e-maile

Uwaga na oszustów. Fałszywe e-maile

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed falą fałszywych wiadomości e-mail. Oszuści zachęcają do „zaktualizowania konta pocztowego” ze względów bezpieczeństwa. W żadnym wypadku nie należy klikać w link!

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Policja ostrzega przed fałszywymi mailami. Kliknięcie w linki grozi utratą danych osobowych, przejęciem konta bankowego oraz utratą pieniędzy. W ostatnim czasie internauci otrzymywali e-maile następującej treści:

Ze względu na ogólną aktualizację bezpieczeństwa na naszym serwerze, zaleca się zaktualizowanie konta e-mail do Zimbra 11.1, w ciągu najbliższych 24 godzin, aby uniknąć zamknięcia konta e-mail, w celu dalszego korzystania z adresu e-mail, proszę potwierdzić i zaktualizować teraz

Kliknięcie w link przekierowuje użytkownika, m.in. na fałszywe strony internetowe. Jest to metoda wyłudzenia loginów, haseł i kodów autoryzacyjnych do bankowości elektronicznej. Można w taki sposób stracić wszystkie pieniądze.

Klikając w link możemy także ściągnąć na swój komputer złośliwe oprogramowanie, które wykradnie nasze dane osobowe bądź zablokuje komputer. Oszust może żądać pieniędzy za odblokowanie komputera.

Jeśli padłeś ofiarą oszusta, nie czekaj! Natychmiast skontaktuj się z swoim bankiem i policją. Wskazana jest zmiana wszystkich loginów i haseł do kont, portali czy poczty. Nie należy ulegać oszustom. Nikt ma gwarancji, że po wpłaceniu pieniędzy odblokują komputer. Za to na pewno będą szukali następnej ofiary.

W przypadku zablokowania komputera pomocy można szukać na stronie międzynarodowego projektu, którego uczestnikiem jest również Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.

Zobacz także: Przestępcy atakują przedsiębiorców

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Kąpielisko Wodnik Previous post Kąpielisko Wodnik będzie otwarte
Działaj Lokalnie Next post Masz pomysł? Zdobądź pieniądze i Działaj Lokalnie

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds