MKS Wodzisław Ślaski

MKS Wodzisław pewnie pokonuje Mistrza Śląska

Koszykarze MKS Wodzisław Śląski pokonali Mistrza Śląska w eliminacjach do Mistrzostw Polski U14. Zrobili to dość pewnie wygrywając 70:54.

W dniu 04.02.2020 faworyt z Katowic i aktualny Mistrz Śląska miał trudną przeprawę w hali Szkoły Podstawowej Nr 28 w Wodzisławiu – wodzisławskiej świątyni młodzieżowej koszykówki.

Od początku zawody zdominowali wodzisławianie, czego dowodem był wynik do przerwy 40:24! W trzeciej kwarcie dystans punktowy został jeszcze zwiększony do 21 punktów przewagi. W czwartej kwarcie goście zerwali się do odrabiania strat, jednak było już za późno. Zwycięstwo pozostało w Wodzisławiu.

MVP meczu – Piotr Pożarowszczyk, najskuteczniejszy zawodnik MKS –u, wyróżniająco zaprezentował się też w obronie, skutecznie ograniczając zdobycz punktową najlepszego strzelca zespołu przeciwnego. Nasz kapitan mądrze kierował zespołem na boisku i napędzał go.

Doskonały mecz zagrał Artur Szczeponek, który był „królem zbiórek piłek na tablicach”. Zdominował ten bardzo ważny element gry, szczególnie w obronie.

Bardzo dobrze zaprezentowali się trzej rozgrywający: Mateusz Michnik – w ataku, Michał Nawrocki – dał zespołowi świetną obronę i punkty oraz najmłodszy Maciej Łazarczyk – coraz groźniejszy dla przeciwników w rzutach dystansowych.

MKS WODZISŁAW – MOS Katowice 70 : 54 (18:11, 22:13, 16:11, 14:19)

Punkty dla MKS WODZISŁAW w tym meczu zdobyli: Piotr Pożarowszczyk – kapitan zespołu 16, Mateusz Michnik 12, Jarosław Fierut 10, Artur Szczeponek 10, Mikołaj Kolarski 6, Maciej Łazarczyk 5, Michał Nawrocki 5, Krzysztof Jargoń 3, Paweł Malczewski 3. W zawodach brali też udział: Kuba Żurek, Kosma Kolarczyk, Karol Kozielski. Trener zespołu – Marek Malik. Kierownik zespołu – Marek Michnik.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?