Leszczyniada V. Za nami gminne święto sportu.

W tym roku 2 września, po raz piąty odbyło się w Czerwionce-Leszczynach gminne święto sportu – Leszczyniada. Atrakcyjny program przyciągnął setki uczestników. Nie zabrakło też nowych atrakcji.

Równo o godzinie 9:00, Marcin Stempniak, prezes stowarzyszenia Aktywni Społecznie rozpoczął piątą Leszczyniadę. Tradycją powoli staje się, że pierwszą aktywnością gminnego święta sportu jest sztafeta rowerowa. Jej trasa przebiega po terenie całej gminy Czerwionka-Leszczyny.

Kolejną atrakcją Leszczyniady były zmagania piłkarskie. Zarówno dzieci, jak i dorosłych. Odbyły się one na terenie boiska Klubu Sportowego Leszczyny, jak i „Orlik”. Walka była zacięta, a zwycięzców rozpierała duma.

Równolegle na terenie boiska „Orlik” odbył się turniej w koszykówkę 3×3. Zobaczyć można było zarówno stałych bywalców Leszczyniady, jak i debiutantów na tej imprezie. Wszystko pod czujnym okiem „Dzikich Kotów”.

Wśród kolejnych atrakcji tegorocznej edycji Leszczyniady można było zobaczyć trening pokazowy JIU-JISTU w wykonaniu Akademi Gorila z Czerwionki-Leszczyn.

Dla odważnych: turniej w siłowaniu na rękę, zorganizowany przez Samson z Marklowic. Nie zabrakło emocji, a siła jaka drzemała w rękach uczestników, zaskoczyła nawet organizatorów.

Warto wspomnieć o równie ważnych atrakcjach towarzyszących, a wśród nich:

  • pokazy grupy ratowniczej z Knurowa,
  • miasteczko ruchu organizowane przez strażaków,
  • strefa gastronomiczna,
  • dmuchańce,
  • gry organizowane przez PTTK,
  • gry terenowe – podchody,
  • i wiele innych.

Za sprawne prowadzenie imprezy, dzięki któremu wszyscy wiedzieli o każdej aktywności Leszczyniady odpowiadał Dawid Salamon.

Dziękujemy wszystkim za udział oraz wsparcie dla towarzyszącej wydarzeniu akcji charytatywnej.

https://www.siepomaga.pl/krzysztof-najdowski

Do zobaczenia za rok!

Spotkania podróżnicze Previous post Spotkania podróżnicze wracają w nowej odsłonie
Juliusz Next post Zarażają wiedzą od roku!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds