Leszczyniada V. Za nami gminne święto sportu.

W tym roku 2 września, po raz piąty odbyło się w Czerwionce-Leszczynach gminne święto sportu – Leszczyniada. Atrakcyjny program przyciągnął setki uczestników. Nie zabrakło też nowych atrakcji.

Równo o godzinie 9:00, Marcin Stempniak, prezes stowarzyszenia Aktywni Społecznie rozpoczął piątą Leszczyniadę. Tradycją powoli staje się, że pierwszą aktywnością gminnego święta sportu jest sztafeta rowerowa. Jej trasa przebiega po terenie całej gminy Czerwionka-Leszczyny.

Kolejną atrakcją Leszczyniady były zmagania piłkarskie. Zarówno dzieci, jak i dorosłych. Odbyły się one na terenie boiska Klubu Sportowego Leszczyny, jak i „Orlik”. Walka była zacięta, a zwycięzców rozpierała duma.

Równolegle na terenie boiska „Orlik” odbył się turniej w koszykówkę 3×3. Zobaczyć można było zarówno stałych bywalców Leszczyniady, jak i debiutantów na tej imprezie. Wszystko pod czujnym okiem „Dzikich Kotów”.

Wśród kolejnych atrakcji tegorocznej edycji Leszczyniady można było zobaczyć trening pokazowy JIU-JISTU w wykonaniu Akademi Gorila z Czerwionki-Leszczyn.

Dla odważnych: turniej w siłowaniu na rękę, zorganizowany przez Samson z Marklowic. Nie zabrakło emocji, a siła jaka drzemała w rękach uczestników, zaskoczyła nawet organizatorów.

Warto wspomnieć o równie ważnych atrakcjach towarzyszących, a wśród nich:

  • pokazy grupy ratowniczej z Knurowa,
  • miasteczko ruchu organizowane przez strażaków,
  • strefa gastronomiczna,
  • dmuchańce,
  • gry organizowane przez PTTK,
  • gry terenowe – podchody,
  • i wiele innych.

Za sprawne prowadzenie imprezy, dzięki któremu wszyscy wiedzieli o każdej aktywności Leszczyniady odpowiadał Dawid Salamon.

Dziękujemy wszystkim za udział oraz wsparcie dla towarzyszącej wydarzeniu akcji charytatywnej.

https://www.siepomaga.pl/krzysztof-najdowski

Do zobaczenia za rok!

Spotkania podróżnicze Previous post Spotkania podróżnicze wracają w nowej odsłonie
Juliusz Next post Zarażają wiedzą od roku!