Leszczyniada więcej atrakcji

Leszczyniada – jeszcze więcej atrakcji

Organizatorzy Leszczyniady poza rywalizacją sportową szykują dla mieszkańców Czerwionki-Leszczyn liczne atrakcje. Poznajemy więcej szczegółów – „euro bungee”, dmuchańce, dmuchane kule, trening unihokeja i baseballu czy kreatywne warsztaty. Będą także biegi, mecze, ćwiczenia z ratownikiem. Można będzie się także zaszczepić.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Chcąc stworzyć szeroką i zróżnicowaną ofertę dla mieszkańców organizatorzy, tj. członkowie i wolontariusze stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach zaprosili do współpracy różne organizacje i kluby sportowe. Turnieje, zawody sportowe i pozostałe aktywności odbędą się w Leszczynach na boisku sportowym (stadionie) przy ul. Brzozowej 1 oraz na Orliku przy ul. Sportowej.

Szczegółowe informacje opisywaliśmy tutaj:

Do szeregu licznych atrakcji dochodzą kolejne:

Dmuchańce

Dostępne będzie „euro bungee” oraz zupełnie bezpłatnie: WIELKI dmuchany plac zabaw ze zjeżdżalnią, mniejszy z basenikiem z piłkami, trampolina oraz „Bubble Balls”, czyli dmuchane kule.

Unihokej

O godz. 13.00 przedstawiciele rybnickiej drużyny unihokeja Bruins Rybnik zapraszają na otwarty trening na Leszczyniadzie.

Baseball

Od godz. 12.00 (do 13.00) reprezentanci Klubu baseballowego KS Silesia Rybnik (byli Mistrzowie Polski) zapraszają na otwarty trening.

Kreatywne zajęcia

Od 13.00 do 17.00 pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czerwionce-Leszczynach zapraszają wszystkie chętne dzieci na kreatywne zajęcia z zaplatania sznurkowych bransoletek oraz możliwość wykonania sobie brokatowego tatuażu.

Konkursy i zabawy

Od 13.00 do 15.00 członkowie PTTK Koło „Ramża” zorganizują dla dzieci i ich rodziców trzy konkursy: koło fortuny, turniej gry w bule oraz rzuty do tarczy (dla zwycięskich, rodzinnych drużyn przewidziano nagrody). Działania wspierają członkowie i wolontariusze Aktywni Społecznie Czerwionka-Leszczyny.

Turniej Streetball’a

Kategorie wiekowe dla kobiet i mężczyzn:

 • Roczniki 2008 i młodsi – kategoria junior
 • Roczniki 2006 – 2007 – kategoria młodzież
 • Roczniki 2005 i starsi – kategoria OPEN
 • Rocznik 1986 i starsi – kategoria OLDBOY
 • W razie niepogody dostępna będzie sala przy SP3.
 • Uwaga – ostateczny system rozgrywek i podział kategorii wiekowych zostanie dobrany w zależności od ilości zgłoszeń.
 • Osoby pełnoletnie składają oświadczenie o dobrym stanie zdrowia składając podpis na formularzu zgłoszeniowym, bezpośrednio przed zawodami.
 • Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w turnieju tylko za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów; Oświadczenie podpisuje prawny opiekun (do pobrania pod postem), które należy dostarczyć bezpośrednio przed zawodami.
 • Udział w turnieju jest bezpłatny.
 • Zapisy [email protected] lub bezpośrednio przed turniejem.
 • Organizatorzy przewidują nagrody dla zwycięskich zespołów.

Bieg z przeszkodami

O 12:00 członkowie Stowarzyszenia LUXTORPEDA przeprowadzą rodzinny Bieg z przeszkodami – zawody w parach rodzic/opiekun+dziecko(do 10 lat) – najpierw tor przeszkód, którego poprawne wykonanie gwarantuje przejście do kolejnych 3 konkurencji na punkty:

 1. Konkurencja dla dziecka – rzut do celu.
 2. Konkurencja dla rodzica – szybkie myślenie.
 3. Konkurencja dla rodzica i dziecka – niespodzianka.
  O wygranej decyduje suma punktów z wszystkich trzech konkurencji. Na zawody obowiązują zapisy od godz. 11:00.

Poćwicz z ratownikiem!

W trakcie obecności TRANS-MEDYK Ratownictwo (od godz. 13:00 do 16:00) uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak i poćwiczyć resuscytację: noworodka, dziecka, osoby dorosłej oraz jak użyć defibrylatora utomatycznego AED.

Mobilny punkt szczepień

Podczas Leszczyniady będzie zorganizowany Mobilny Punkt Szczepień, który będzie współorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Leszczynach.

Kolejne atrakcje warto śledzić na stronie wydarzenia.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

ostrzeżenie Previous post Ostrzeżenie! Nowy, sprytny sposób oszustów na konta bankowe
Next post Ekologia i biznes po polsku, czyli o co chodzi z tym gazem?