łąki kwietne

Łąki kwietne w Czerwionce-Leszczynach

Na terenie przedszkoli w Czerwionce-Leszczynach powstają łąki kwietne. Jest to akcja, która została rozpoczęta w marcu przez Urząd Gminy i Miasta oraz Zarząd Dróg i Służb Komunalnych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Pierwszego dnia wiosny Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach przygotował dla mieszkańców saszetki z nasionami łąki kwietnej, które można było odebrać w różnych miejscach gminy. Kolejnym punktem jest zasadzenie łąk kwietnych na terenie przedszkoli.

Nasiona łąki kwietnej wysiali dzieci z:

  • Przedszkola nr 1 „Promyczek”,
  • Przedszkola nr 3 im. Janusza Korczaka,
  • Przedszkola w Bełku,
  • Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima.

Do akcji dołączyło także Przedszkole nr 8 im. Krasnala Hałabały.

Nasiona, wysiane przez dzieci zaczynają już kiełkować i pewnie wkrótce przedszkola zostaną otoczone kwiatami. Jak zapewnia gmina:

Łąki w mieście pełnią nie tylko funkcje dekoracyjne, ale są też bardzo cenne przyrodniczo. Są łatwe w utrzymaniu i mało wymagające, przez co oszczędzają m.in. wodę. Łąka kwietna nie wymaga dodatkowego nawadniania i prezentuje się dobrze nawet w czasie suszy. Wspomaga więc bioretencję, ale także bioróżnorodność. Stanowi miejsce do życia dla wielu gatunków małych zwierząt, w tym pożytecznych owadów, takich jak pszczół

ZDiSK wysiał również nasiona łąki kwietnej w kilku miejscach na terenie Czerwionki-Leszczyn.

Informacja i zdjęcia: UGiM w Cz-L

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

List otwarty rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej w Dębieńsku

wypadek na budowie Previous post Wypadek na budowie. Nie żyje 35-latek
Dworcowa Next post Dziurawa ulica Dworcowa