Dziurawa ulica Dworcowa

Dziurawa ulica Dworcowa

Niedawno mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn poruszyli w internecie problem wielkiej dziury w chodniku na ulicy Dworcowej. Postanowiliśmy zapytać gminę – czy i kiedy problem zostanie rozwiązany.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Internauci na FB grupie „Sprawy Gminy Czerwionka-Leszczyny” poruszają wiele istotnych problemów. Ostatnio pojawił się tam wpis Pani Katarzyny, dotyczący ulicy Dworcowej w Czerwionce-Leszczynach:

Dziura coraz większa…może w końcu ktoś zareaguje, zanim jakieś dziecko wpadnie i wydarzy się tragedia

Jak komentują internauci:

Ten chodnik to się nadaje cały do wymiany, bo na całej długości Dworcowej jest taki… nie ma w Leszczynach gorszego chodnika niż tutaj

pisze Pan Łukasz

Wpadłam w coś podobnego, jak się idzie na Manhattan. Były dziury, a teraz się z nimi sądzę już 7 lat. W sądzie twierdzą że chodniki mają super

komentuje Pani Danuta

A czy ludzie zgłaszają te problemy do urzędu? Bo jeśli nikt nie zgłasza, tylko każdy oczekuje, że problem rozwiąże się sam, to o ile daleko mi do bycia adwokatem naszego urzędu, to fakty są takie, że problemy nie rozwiązują się same – niektóre są bardziej skomplikowane i wymagają poświęcenia im więcej energii, ale niektóre wystarczy zgłosić. W urzędzie też pracują tylko ludzie i nie są w stanie dopilnować wszystkiego samodzielnie – dlatego każdy mieszkaniec ma prawo zgłaszać problemy

zauważa Pan Jan

Postanowiliśmy zapytać o tą sprawę rzecznik Czerwionki-Leszczyn, Hannę Piórecką-Nowak:

Ekipa ze ZDiSK-u już była na miejscu, teren został zabezpieczony. Musimy sprawdzić czy w tym miejscu z powodu ulewnych deszczy nie jest wypłukana ziemia i czy szkody nie są większe.
W każdym razie miejsce zabezpieczyliśmy i przystępujemy do prac

Ważne jest, by próbować zgłaszać podobne problemy bezpośrednio do urzędu. Wtedy istnieje realna szansa na ich naprawienie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

List otwarty rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej w Dębieńsku

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.