Dworcowa

Dziurawa ulica Dworcowa

Niedawno mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn poruszyli w internecie problem wielkiej dziury w chodniku na ulicy Dworcowej. Postanowiliśmy zapytać gminę – czy i kiedy problem zostanie rozwiązany.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Internauci na FB grupie „Sprawy Gminy Czerwionka-Leszczyny” poruszają wiele istotnych problemów. Ostatnio pojawił się tam wpis Pani Katarzyny, dotyczący ulicy Dworcowej w Czerwionce-Leszczynach:

Dziura coraz większa…może w końcu ktoś zareaguje, zanim jakieś dziecko wpadnie i wydarzy się tragedia

Jak komentują internauci:

Ten chodnik to się nadaje cały do wymiany, bo na całej długości Dworcowej jest taki… nie ma w Leszczynach gorszego chodnika niż tutaj

pisze Pan Łukasz

Wpadłam w coś podobnego, jak się idzie na Manhattan. Były dziury, a teraz się z nimi sądzę już 7 lat. W sądzie twierdzą że chodniki mają super

komentuje Pani Danuta

A czy ludzie zgłaszają te problemy do urzędu? Bo jeśli nikt nie zgłasza, tylko każdy oczekuje, że problem rozwiąże się sam, to o ile daleko mi do bycia adwokatem naszego urzędu, to fakty są takie, że problemy nie rozwiązują się same – niektóre są bardziej skomplikowane i wymagają poświęcenia im więcej energii, ale niektóre wystarczy zgłosić. W urzędzie też pracują tylko ludzie i nie są w stanie dopilnować wszystkiego samodzielnie – dlatego każdy mieszkaniec ma prawo zgłaszać problemy

zauważa Pan Jan

Postanowiliśmy zapytać o tą sprawę rzecznik Czerwionki-Leszczyn, Hannę Piórecką-Nowak:

Ekipa ze ZDiSK-u już była na miejscu, teren został zabezpieczony. Musimy sprawdzić czy w tym miejscu z powodu ulewnych deszczy nie jest wypłukana ziemia i czy szkody nie są większe.
W każdym razie miejsce zabezpieczyliśmy i przystępujemy do prac

Ważne jest, by próbować zgłaszać podobne problemy bezpośrednio do urzędu. Wtedy istnieje realna szansa na ich naprawienie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

List otwarty rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej w Dębieńsku

łąki kwietne Previous post Łąki kwietne w Czerwionce-Leszczynach
Dzień Dziecka w Nędzy Next post Dzień Dziecka w Nędzy

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds