Szyb kopalni

Koronawirus u górników w KWK Jankowice

AKTUALIZACJA

Zwiększa się ilość osób z koronawirusem, które pracują w kopalni Jankowice. Dzisiaj PGG podaje, że pozytywny wynik na obecność wirusa potwierdzono u jeszcze jednego pracownika.

Koronawirus u górników w KWK Jankowice

Dotarły do nas informacje o koronawirusie w KWK Jankowice. Zakażenie CoViD-19 potwierdzono u trzech górników, dyrekcja oczekuje na wynik jeszcze jednego pracownika.

Kilkanaście osób objętych jest kwarantanną, pracę w kopalni trwają nieprzerwanie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Pracownicy kopalni twierdzą, że zakażonych jest więcej, że są to osoby z załogi, zaś kwarantanną objętych jest nie kilkanaście, a już kilkadziesiąt osób. Brak jednak jakiegokolwiek stanowiska władz kopalni bądź jej rzecznika w tym temacie.

Koronawirus w kopalniach

Jak informowaliśmy na naszym portalu pierwsze przypadki zachorowań na koronawirusa wśród górników miały miejsce pod koniec marca.

W KWK Rydułtowy zachorowały dwie pielęgniarki świadczące usługi na rzecz kopalni – kwarantanną objęto wtedy osiem osób. Na początku kwietnia wirus zagościł w kopalni Marcel w Radlinie, gdzie izolacji wymagało już dwudziestu pracowników.

Przypominamy, że w związku z epidemią i kryzysem w gospodarce, w Polskiej Grupie Górniczej trwają prace nad przyjęciem pakietu osłonowego. Zarząd zaproponował ograniczenie czasu pracy z 5 do 4 dni wydobywczych oraz cięcia wynagrodzeń. Związki zawodowe odrzuciły tą propozycję.

Propozycja związków jest nieakceptowalna, ponieważ nie uratuje firmy. W zakresie wynagrodzeń i zapisów tarczy antykryzysowej pozwoliłaby zaoszczędzić zaledwie 26 mln zł, zamiast planowanych 125 mln zł. Wiemy, że wyrzeczenia są trudne dla każdego z pracowników, ale w kształcie proponowanym przez związki są one niestety zbyt małe, niewystarczające, stanowią kroplę w morzu potrzeb. Jesteśmy w stanie głębokiego kryzysu – mówi prezes PGG S.A. Tomasz Rogala.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

koronaworus w Czerwionce-Leszczynach Previous post [AKTUALZIACJA] Kolejne 2 zakażenia w Czerwionce-Leszczynach!
las Next post Nowe rozporządzenie Rady Ministrów

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds