industriada

Industriada także na familokach

Już 26.09. odbędzie się długo wyczekiwana Industriada. Odbędzie się na terenie obiektów Szlaku Zabytków Techniki. Atrakcje czekają także na familokach.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


XI święto Szlaku Zabytków Techniki rozpocznie się w Zabrzu, w Sztolni Królowa Luiza. Zostanie uruchomiona zabytkowa parowa maszyna wyciągowa, jedna z najstarszych w Europie. Odbędzie się tam spektakl plenerowy „Od rośliny do maszyny”. Zaś zakończy się w tyskim Browarze Obywatelskim. Odbędzie się tam koncert Marcina Wyrostka & AUKSO oraz multimedialny pokaz mappingu. W programie czeka 10 hitów Industriady, 20 specjalnie przygotowanych na święto tras zwiedzania fabularyzowanego, 56 atrakcji dla rodzin z dziećmi oraz 43 atrakcje dla pasjonatów techniki.

Atrakcje w Czerwionce-Leszczynach

Jak mówią organizatorzy z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny:

Na ostatni guzik dopinamy scenariusz wydarzeń dla naszych uczestników, mamy nadzieję, że pogoda dopisze. Tegoroczna Industriada odbywa się w reżimie sanitarnym, musimy się także liczyć z możliwością wprowadzenia czerwonej strefy, która całkowicie uniemożliwi nam organizację wydarzenia. Udział w święcie Szlaku Zabytków Techniki będzie także wiązał się z dostosowaniem uczestników do wymogów sanitarnych. Dlatego bardzo prosimy o śledzenie informacji, które publikować będziemy na bieżąco na stronie internetowej UGiM oraz na Facebooku

Wszystkie atrakcje nawiązują do tegorocznego hasła Industriady: „Natura w przemyśle”. Natura i ekologia stanowią inspirację dla tegorocznych aktywności. Skąd ten pomysł? Jak wyjaśniają organizatorzy Industriady:

Natura, ze swoimi bogatymi i niespotykanymi strukturami od zawsze przyciągała uwagę człowieka. Zwłaszcza we współczesnych miastach, gdzie beton bywa dominującym elementem krajobrazu. Dzięki niej możemy się zregenerować i oderwać od spraw życia codziennego. Dlatego podczas tegorocznego święta Szlaku wspólnie zaangażujemy wszystkie zmysły, aby na nowo odkryć industrialne zabytki województwa śląskiego

W godzinach 12.00,14.00,16.00,18.00 odbędzie się zwiedzanie familoków w Czerwionce-Leszczynach z przewodnikiem. Chętni na tą atrakcję mają się zebrać przy ul. Mickiewicza 10.

Od godz. 15.00 do 18.30 odbędą się warsztaty ceramiki, ekotobry, soli do kąpieli, makrama – czyli niezwykle popularna obecnie sztuka wiązania sznurków bawełnianych, kwiatowe wianki, las w słoiku, #kamyczki z Familoków i wiele innych.

Coś dla milusińskich w Czerwionce

Odbędzie się także „Bajtel Industriada” – animacje dla najmłodszych, warsztaty teatralne, energetycznie naturalne, edukacyjne, wesołe zabawy ruchowe. Jak zachęcają organizatorzy z Czerwionki-Leszczyn:

Szczególnie polecamy także żywiołową, barwną, bębniarską paradę, która rozpocznie się o godz. 17.00 na placu rekreacyjnym, a także plenerowy spektakl łączący taniec, pantomimę oraz elementy żywej rzeźby „Szczęśliwe zorze w Czerwionki kolorze”, który zaplanowano na finał wydarzenia o godz. 18.30

Cały program można zobaczyć tutaj. Obowiązuje noszenie maseczek.

Przedsmak w Parku Śląskim

Jeśli nie możecie się już doczekać 26.09. to już w najbliższą sobotę (19.09) czekają na Was pierwsze atrakcje w Parku Śląskim, na polanie przy Rosarium o godz. 12:00.

Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach graffiti, których przewodnim motywem będzie industrializm, warsztatach z recyclingu oraz posłuchać zespołu Recycling Band. Część obiektów Szlaku Zabytków Techniki będzie również prezentować atrakcje przygotowane na Industriadę. Organizatorzy zapraszają na stoiska Browaru Obywatelskiego, Muzeum Śląskiego, Muzeum Prasy Śląskiej, Mariny Gliwice, Kopalni Guido oraz Sztolni Królowa Luiza.

Zdjęcie: Industriada

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Industriada w Czerwionce-Leszczynach

“Podróż do przyszłości” w Palowicach

Wyniki ankiety Aktywnych Społecznie

Będą oczyszczacze powietrza dla niektórych przedszkoli

Guardians Team i kolejne sukcesy. Mają trenera Kadry Polski!

Podróż do przyszłości Previous post „Podróż do przyszłości” w Palowicach
Zlot food trucków Next post Food Truck Vibes w Orzeszu