HRmax Żory zaprasza na sprzątanie Gichty

Las Gichta to niewątpliwie jedno z ulubionych miejsc żorzan oraz mieszkańców całego regionu. Co za tym idzie, miejsce tłumnie odwiedzają biegacze, rowerzyści i spacerowicze. Niestety jednak nie każdy potrafi odpowiednio zachować się w lesie. W konsekwencji w lesie znajdziemy wiele zaśmieconych zakamarków. Zaradzić temu zjawisku postanowili członkowie klubu biegowego HRmax Żory, którzy po raz kolejny zapraszają mieszkańców do wspólnego posprzątania lasu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Akcja pod nazwą „Zabierz 5 z lasu” odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 marca od godziny 9:00. Start w miejscu wejścia do lasu, przy ul. Gichta. Do inicjatywy może przyłączyć się każdy, komu nie jest obojętny los i wygląd żorskich terenów leśnych.

Wszyscy chętni otrzymają worki na śmieci oraz rękawiczki. Oczywiście można na miejsce można zabrać także własny sprzęt. Pełne worki zostaną przewiezione z wyznaczonych miejsc do kontenerów Lasów Państwowych. Podobnie jak w poprzednich edycjach, sprawami organizacyjnymi zajmują się Ewa Kałus oraz Iza Weisman wraz z członkami klubu HRmax Żory. Sprzątanie odbędzie się z zachowaniem wszystkich aktualnych zasad bezpieczeństwa związanych z panującą epidemią.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Kontrowersyjna ulica Furgoła

Pijany kierowca uderzył w latarnię

Zgłoś dzikie wysypisko! To działa!

Załatwiasz formalności budowlane? Możesz mieć problem

ulica Furgoła Previous post Kontrowersyjna ulica Furgoła
Next post „Odpowiedzialność prawna nieletnich” – konferencja online

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds