HRmax Żory zaprasza na sprzątanie Gichty

HRmax Żory zaprasza na sprzątanie Gichty

Las Gichta to niewątpliwie jedno z ulubionych miejsc żorzan oraz mieszkańców całego regionu. Co za tym idzie, miejsce tłumnie odwiedzają biegacze, rowerzyści i spacerowicze. Niestety jednak nie każdy potrafi odpowiednio zachować się w lesie. W konsekwencji w lesie znajdziemy wiele zaśmieconych zakamarków. Zaradzić temu zjawisku postanowili członkowie klubu biegowego HRmax Żory, którzy po raz kolejny zapraszają mieszkańców do wspólnego posprzątania lasu.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Akcja pod nazwą „Zabierz 5 z lasu” odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 marca od godziny 9:00. Start w miejscu wejścia do lasu, przy ul. Gichta. Do inicjatywy może przyłączyć się każdy, komu nie jest obojętny los i wygląd żorskich terenów leśnych.

Wszyscy chętni otrzymają worki na śmieci oraz rękawiczki. Oczywiście można na miejsce można zabrać także własny sprzęt. Pełne worki zostaną przewiezione z wyznaczonych miejsc do kontenerów Lasów Państwowych. Podobnie jak w poprzednich edycjach, sprawami organizacyjnymi zajmują się Ewa Kałus oraz Iza Weisman wraz z członkami klubu HRmax Żory. Sprzątanie odbędzie się z zachowaniem wszystkich aktualnych zasad bezpieczeństwa związanych z panującą epidemią.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Kontrowersyjna ulica Furgoła

Pijany kierowca uderzył w latarnię

Zgłoś dzikie wysypisko! To działa!

Załatwiasz formalności budowlane? Możesz mieć problem

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.