ulica Furgoła

Kontrowersyjna ulica Furgoła

Bardzo często nasi Czytelnicy skarżą się na stan dróg, jednak zdecydowanie prym wiedzie ulica Furgoła w Czerwionce-Leszczynach. Postanowiliśmy zapytać o nią odpowiednie służby.

To tylko jeden z wpisów, jaki pojawił się w mediach społecznościowych. Jak pisze Pan Adam:

Ulica Furgoła przechodzi w kategoriach syfu, wożonego z hałdy wszelkie granice pomału…
Pal licho, że niepotrzebnie wjazdy oznacza się czerwoną kostką, bo i tak są czarne całe chodniki, ale ta maź na jezdni powoduje zagrożenie ruchu. I to na drodze kategorii powiatowej – bardzo uczęszczanej…

Podobnych wpisów czy e-maili do nas było naprawdę sporo. Jak napisał Pan Radosław:

Tak wygląda samochód po przejeździe na Czerwionkę i z powrotem, raptem 8km

Zdjęcie Pana Radosława

Jak dalej zauważył Pan Adam:

To, co jest w stanie tej drogi – przykre. To fakt, iż stanowi ona bezpośredni najszybszy dojazd z większości obszaru gminy – do autostrady. Wobec czego, jest bardzo intensywnie uczęszczana, a jest po prostu NIEBEZPIECZNA. Nie wspominając już o tym, że zaledwie kilka lat temu była kompletnie odnowiona… Co z tego skoro syf skutecznie to przykrył …

Droga powiatowa

Ulica Furgoła jest drogą powiatową. Zwróciliśmy się zatem do Zarządu Dróg, Inwestycji i Remontów Powiatu Rybnickiego o wyjaśnienie tej kwestii. Warto nadmienić, iż zapytanie wysłaliśmy 22 lutego (jak jeszcze był śnieg), a odpowiedź otrzymaliśmy wczoraj. Zapewniono nas, że problem jest im doskonale zmiany.

Treść odpowiedzi:

(…) stan tego odcinka jest nam doskonale znany i na bieżąco monitorowany.

Tutejszy ZDIR Powiatu Rybnickiego systematycznie wzywa firmę ZOWER Sp. z o.o. do skutecznego oczyszczania pasa drogowego z zabrudzeń. Ponadto, w związku z tym, że sytuacja ta jest typowym naruszeniem obowiązków przez użytkowników drogi, wystąpiliśmy do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, o zwiększenie częstotliwości przeprowadzanych kontroli i podjęcie interwencji w tej sprawie. Jednocześnie informujemy, że Prezes Zarządu ZOWER Sp. z o.o. w korespondencji, którą otrzymaliśmy w dniu 04 marca br. zapewnił, że aktualnie przejazd samochodów wyjeżdżających z hałdy jest obsługiwany przez myjkę i monitorowany za pomocą kamer przemysłowych, co pozwala na lepszą kontrolę ich czystości przed wyjazdem na drogę powiatową. Dodatkowo, celem dalszej poprawy czystości, na odcinku drogi dojazdowej z ul. Furgoła na hałdę, zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna.

Pragniemy zauważyć, że ustąpienie zimowych warunków atmosferycznych i ciągła praca zamiatarki, znacznie poprawiły już czystość nawierzchni jezdni. Mamy nadzieję, że podjęte przez firmę ZOWER Sp. z o.o. działania i zobowiązania, pozwolą na utrzymanie czystości pasa drogowego drogi 53435 i zapewnienie poczucia komfortu mieszkańcom i użytkownikom ulicy Furgola.

Dajcie nam znać, czy sytuacja się poprawiła.

Zdjęcia należą do internautów grupy Sprawy Gminy Czerwionka-Leszczyny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Bezustanny śmietnik w Czerwionce-Leszczynach

Previous post Pijany kierowca uderzył w latarnię
Next post HRmax Żory zaprasza na sprzątanie Gichty