ulica Furgoła

Kontrowersyjna ulica Furgoła

Bardzo często nasi Czytelnicy skarżą się na stan dróg, jednak zdecydowanie prym wiedzie ulica Furgoła w Czerwionce-Leszczynach. Postanowiliśmy zapytać o nią odpowiednie służby.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


To tylko jeden z wpisów, jaki pojawił się w mediach społecznościowych. Jak pisze Pan Adam:

Ulica Furgoła przechodzi w kategoriach syfu, wożonego z hałdy wszelkie granice pomału…
Pal licho, że niepotrzebnie wjazdy oznacza się czerwoną kostką, bo i tak są czarne całe chodniki, ale ta maź na jezdni powoduje zagrożenie ruchu. I to na drodze kategorii powiatowej – bardzo uczęszczanej…

Podobnych wpisów czy e-maili do nas było naprawdę sporo. Jak napisał Pan Radosław:

Tak wygląda samochód po przejeździe na Czerwionkę i z powrotem, raptem 8km

Zdjęcie Pana Radosława

Jak dalej zauważył Pan Adam:

To, co jest w stanie tej drogi – przykre. To fakt, iż stanowi ona bezpośredni najszybszy dojazd z większości obszaru gminy – do autostrady. Wobec czego, jest bardzo intensywnie uczęszczana, a jest po prostu NIEBEZPIECZNA. Nie wspominając już o tym, że zaledwie kilka lat temu była kompletnie odnowiona… Co z tego skoro syf skutecznie to przykrył …

Droga powiatowa

Ulica Furgoła jest drogą powiatową. Zwróciliśmy się zatem do Zarządu Dróg, Inwestycji i Remontów Powiatu Rybnickiego o wyjaśnienie tej kwestii. Warto nadmienić, iż zapytanie wysłaliśmy 22 lutego (jak jeszcze był śnieg), a odpowiedź otrzymaliśmy wczoraj. Zapewniono nas, że problem jest im doskonale zmiany.

Treść odpowiedzi:

(…) stan tego odcinka jest nam doskonale znany i na bieżąco monitorowany.

Tutejszy ZDIR Powiatu Rybnickiego systematycznie wzywa firmę ZOWER Sp. z o.o. do skutecznego oczyszczania pasa drogowego z zabrudzeń. Ponadto, w związku z tym, że sytuacja ta jest typowym naruszeniem obowiązków przez użytkowników drogi, wystąpiliśmy do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, o zwiększenie częstotliwości przeprowadzanych kontroli i podjęcie interwencji w tej sprawie. Jednocześnie informujemy, że Prezes Zarządu ZOWER Sp. z o.o. w korespondencji, którą otrzymaliśmy w dniu 04 marca br. zapewnił, że aktualnie przejazd samochodów wyjeżdżających z hałdy jest obsługiwany przez myjkę i monitorowany za pomocą kamer przemysłowych, co pozwala na lepszą kontrolę ich czystości przed wyjazdem na drogę powiatową. Dodatkowo, celem dalszej poprawy czystości, na odcinku drogi dojazdowej z ul. Furgoła na hałdę, zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna.

Pragniemy zauważyć, że ustąpienie zimowych warunków atmosferycznych i ciągła praca zamiatarki, znacznie poprawiły już czystość nawierzchni jezdni. Mamy nadzieję, że podjęte przez firmę ZOWER Sp. z o.o. działania i zobowiązania, pozwolą na utrzymanie czystości pasa drogowego drogi 53435 i zapewnienie poczucia komfortu mieszkańcom i użytkownikom ulicy Furgola.

Dajcie nam znać, czy sytuacja się poprawiła.

Zdjęcia należą do internautów grupy Sprawy Gminy Czerwionka-Leszczyny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Bezustanny śmietnik w Czerwionce-Leszczynach

Previous post Pijany kierowca uderzył w latarnię
Next post HRmax Żory zaprasza na sprzątanie Gichty

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds