Pijany kierowca uderzył w latarnię

Policjanci z Boguszowic zatrzymali pijanego kierowcę opla. 36-latek, który prowadził pod wpływem alkoholu, nie dostosował prędkości do warunków drogowych. W wyniku brawury i nietrzeźwości, uderzył w latarnię znajdującą się na chodniku. Następnie, z wyrwaną latarnią, jechał kilkadziesiąt metrów całą szerokością jezdni finalnie uderzając w krawężnik.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do nietypowego i niebezpiecznego zdarzenia doszło na ulicy Patriotów w Rybniku. Kierujący oplem astrą jadąc w kierunku ulicy Rajskiej uderzył w latarnię znajdującą się na chodniku. W konsekwencji czego, wlókł ją przez kilkadziesiąt metrów całą szerokością jezdni. Kierujący pojazdem uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Na miejsce pojechali jednak policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rybnickiej komendy, a także z Komisariatu Policji w Boguszowicach. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych na terenie Żor. Badanie na alkomatem wykazało u niego ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto, 36-latek posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do listopada 2023 roku. 9 marca mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Co za tym idzie, za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu grozi mu 5 lat więzienia. Policja przestrzega kierowców przed brawurą i nieodpowiedzialnym zachowaniem:

Tym razem kierujący miał wiele szczęścia, że wyszedł ze zdarzenia bez poważniejszych obrażeń. Przestrzegamy przed tak nieodpowiedzialną jazdą. Przede wszystkim to śmiertelne zagrożenie zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Powinniśmy jeździć z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek i ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Czternastka dla emerytów

Oszuści w Rybniku

czternastka dla emerytów Previous post Czternastka dla emerytów
ulica Furgoła Next post Kontrowersyjna ulica Furgoła