Hałda Firlusowiec nadal płonie!

Hałda Firlusowiec nadal płonie!

Od 2016 roku, a więc od ponad pięciu lat płonie hałda przy ul. Szyb Zachodni w Czuchowie. To niewielkie zwały, wewnątrz których usytułowane są od lat osadniki Zakładu Odsalania.
Powstały w 2016r. pożar spowodował olbrzymią uciążliwość dla okolicznych mieszkańców. Ci alarmowali urzędy i media, w wyniku czego właściciel terenu przeprowadził prace, mające doprowadzić do ugaszenia pożaru endogenicznego hałdy.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Obszar i stopień zapożarowania był tak ogromy, że w trakcie prac omal nie spłonęła koparka. Tumany kurzu, pyłu i dymu lądowały na podwórkach i w domach okolicznych mieszkańców. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się gęsto zabudowane ulice Szyb Zachodni, Nad Bierawką , Kopalniana i przyległe.

Google Maps


Użytkownik terenu deklarował zażegnanie problemu, miał się również pojawić projekt likwidacji tego zwałowiska. Roślinność usunięto, hałdę przy koszmarnej uciążliwości przekopano. Niestety, po pięciu latach – pożar może nie jest już tak widoczny, ale nie jest absolutnie zażegnany.
Wystarczą niewielkie opady by hałda dawała się we znaki – smród oparów unosi się wszędzie.
Okoliczni mieszkańcy mówią wprost. Mają do końca roku wydać po 20 tyś na wymianę swoich „kopciuchów”, a tym czasem za ich oknami kopci się nieustannie od 5 lat i nikogo to nie interesuje.

Zakład odsalania pięknieje z zewnątrz, ale pełnej odpowiedzialności za zdegradowany teren i płonącą hałdę wziąć nie chce. Jak długo jeszcze?

Autor: Leszek

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Opinie Mieszkańca

Jest to miejsce dla mieszkańców do zamieszczania swoich opinii. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii mieszkańców. Masz swoje zdanie? Wyślij na [email protected]