Przypominamy o zmianie organizacji ruchu przy Leszczyńskim Zameczku!

Przypominamy o zmianie organizacji ruchu przy Leszczyńskim Zameczku!

Przypominamy, iż w marcu nastąpiła zmiana organizacji ruchu w okolicy Zameczku w Leszczynach. Obowiązuje tam ruch jednokierunkowy od strony Czerwionki do parkingu przy zameczku. Przypominamy o tym, dlatego iż mieszkańcy piszą do nas, że coraz częściej dochodzi tam do niebezpiecznego łamania przepisów.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Mieszkańcy piszą do nas, że coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji w okolicach Zameczku w Leszczynach. W marcu nastąpiła tam zmiana organizacji ruchu, w wyniku czego obowiązuje tam ruch jednokierunkowy. Jak pisze do nas mieszkanka:

Co za ludzie! Kierowca znaków nie potrafi rozpoznać! Wywalony jak byk zakaz wjazdu, oznaczenie ślepej ulicy, wysepka, a chłop jedzie pod prąd i głupa udaje, że znaków nie widział i nie wiedział o zmianie organizacji ruchu. Pozdrawiam kierowcę z czarnego Forda na ulicy Polnej.


Przypomnijcie proszę o zmianie organizacji ruchu w okolicy Zameczku, mieszkamy w okolicy i codziennie ponad 10 samochodów łamie przepisy

Jak w marcu informował Pełnomocnik Burmistrza Czerwionki-Leszczyn ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki, Grzegorz Wolnik:

Wprowadzona zmiana jest podyktowana troską o bezpieczeństwo uczestników rekreacyjnej i sportowej części otoczenia zameczku, a w szczególności dzieci i młodzieży korzystających z lodowiska, a już wkrótce boiska

Jak czas pokazuje, ta zmiana nie jest jednak tak bezpieczna jak mogłoby się wydawać.

Wraz z mieszkańcami apelujemy o ostrożność! Patrzmy na znaki, nie jedźmy „na pamięć”.

Zdjęcie: UGiM Czerwionka-Leszczyny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.