zmianie organizacji ruchu

Przypominamy o zmianie organizacji ruchu przy Leszczyńskim Zameczku!

Przypominamy, iż w marcu nastąpiła zmiana organizacji ruchu w okolicy Zameczku w Leszczynach. Obowiązuje tam ruch jednokierunkowy od strony Czerwionki do parkingu przy zameczku. Przypominamy o tym, dlatego iż mieszkańcy piszą do nas, że coraz częściej dochodzi tam do niebezpiecznego łamania przepisów.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Mieszkańcy piszą do nas, że coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji w okolicach Zameczku w Leszczynach. W marcu nastąpiła tam zmiana organizacji ruchu, w wyniku czego obowiązuje tam ruch jednokierunkowy. Jak pisze do nas mieszkanka:

Co za ludzie! Kierowca znaków nie potrafi rozpoznać! Wywalony jak byk zakaz wjazdu, oznaczenie ślepej ulicy, wysepka, a chłop jedzie pod prąd i głupa udaje, że znaków nie widział i nie wiedział o zmianie organizacji ruchu. Pozdrawiam kierowcę z czarnego Forda na ulicy Polnej.


Przypomnijcie proszę o zmianie organizacji ruchu w okolicy Zameczku, mieszkamy w okolicy i codziennie ponad 10 samochodów łamie przepisy

Jak w marcu informował Pełnomocnik Burmistrza Czerwionki-Leszczyn ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki, Grzegorz Wolnik:

Wprowadzona zmiana jest podyktowana troską o bezpieczeństwo uczestników rekreacyjnej i sportowej części otoczenia zameczku, a w szczególności dzieci i młodzieży korzystających z lodowiska, a już wkrótce boiska

Jak czas pokazuje, ta zmiana nie jest jednak tak bezpieczna jak mogłoby się wydawać.

Wraz z mieszkańcami apelujemy o ostrożność! Patrzmy na znaki, nie jedźmy „na pamięć”.

Zdjęcie: UGiM Czerwionka-Leszczyny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

hałda płonie Previous post Hałda Firlusowiec nadal płonie!
droga hałdy Next post Nowa droga pod hałdami – kolejne problemy mieszkańców