raport o koronawirusie

Dobre wieści na temat zakażeń w Czerwionce-Leszczynach!

W niedzielę podawaliśmy smutne informacje na temat nowych zakażeń koronawirusem w Czerwionce-Leszczynach. Jak dziś poinformowała Gmina Czerwionka-Leszczyny były to fałszywe wyniki laboratorium w Zabrzu. Osoby okazały się być zdrowe. Niestety, jest też informacja o nowym zakażeniu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak poinformowała Gmina Czerwionka-Leszczyny:

„Mamy dla Was najnowsze informacje ws. ilości zakażeń. Otrzymaliśmy dane z Urzędu Wojewódzkiego, które potwierdzają dwa zdiagnozowane przypadki zakażenia koronawirusem na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Jest to osoba zdiagnozowana 8 kwietnia oraz przypadek, o którym powiadomiono nas dzisiaj (mężczyzna 34-letni, przebywa w izolacji domowej i czuje się dobrze – życzymy mu zdrowia!).

Dwie osoby, o których informowaliśmy Was w minioną niedzielę (kobieta 86-letnia, mężczyzna 38-letni), okazały się być zdrowe po przeprowadzeniu testów weryfikujących. Pierwsze badania tych osób zostały przeprowadzone w laboratorium w Zabrzu. Być może słyszeliście, że zabrzańskie laboratorium podało znaczną ilość wyników testów, które później okazały się fałszywe. W tej sprawie wczoraj ostro zareagowało Ministerstwo Zdrowia i zawiesiło działalność laboratorium. Przeprowadzono testy weryfikujące i nie potwierdzono podawanych wcześniej wyników pozytywnych, w tym dla wspominanych mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.”

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

PGG Previous post PGG zawiesi wykonanie części kontraktów
koronawirus Next post KWK Jankowice – 14 zakażeń koronawirusem

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds