KWK Jankowice – 14 zakażeń koronawirusem

KWK Jankowice – 14 zakażeń koronawirusem

Na KWK Jankowice już 14 górników walczy z koronawirusem. Natomiast w całej Polskiej Grupie Górniczej chorych jest 35 osób.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

PGG nie ma ostatnio łatwych dni. Nie dość, że spółka walczy z kryzysem, to jeszcze musi walczyć z CONVID-19.

Jak mówi dla Radia 90, Tomasz Głogowski – rzecznik prasowy PGG:

Jeżeli chodzi o kopalnie ROW, to od początku pandemii mamy zanotowanych 15 przypadków z pozytywnym testem na koronawirusa. 14 osób to pracownicy Ruchu Jankowice, 1 osoba z Ruchu Marcel. Kilkadziesiąt osób w związku z tym przebywa na kwarantannie. Są to osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi. Jeżeli chodzi o funkcjonowanie zakładu to kopalnia ROW pracuje normalnie, nie ma żadnych przerw w funkcjonowaniu i w wydobyciu. Wszystkie zmiany są obłożone

Warto wspomnieć, że dziś związki zawodowe mają poinformować Zarząd PGG, czy zgadzają się na ograniczenie wydobycia, tym samym obniżając wynagrodzenie o 20 procent.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl