Derby dla MKS-u Wodzisław Śląski

Derby dla MKS -U Wodzisław Śląski

Finał „A” eliminacji do Mistrzostw Polski U14M w strefie śląsko-opolskiej przyniósł wiele emocji. Tym razem derby dla MKS-u Wodzisław Śląski.

Zacięta walka jak zwykle w derbach

Tradycji stało się ponownie zadość, mecz koszykarski pomiędzy MKS Wodzisław – MKKS Rybnik był niezwykle zacięty i wyrównany. A losy spotkania ważyły się do ostatniej minuty zawodów.

„Dużo walki. Dużo serca. Litry wylanego potu. A co najważniejsze sportowa walka i szacunek. Tym charakteryzują się nasze derby”.

Tak mecz skomentował trener MKS-u Jakub Krakowczyk

Wodzisławscy koszykarze podpisują się pod tymi słowami. Rybniczanie lepiej weszli w mecz, prowadzili po pierwszej kwarcie 18:15. Jednak do przerwy wynik na tablicy 29:29! Oddaje dokładnie sytuacje z pierwszej połowy spotkania – koszykarska bitwa. Trzeba przypomnieć, że taki sam wynik do przerwy 29:29 widniał na tablicy świetlnej w pierwszym spotkaniu tego sezonu w rybnickiej hali!!! To zdarza się w koszykówce bardzo rzadko. Po przerwie dalej walka kosz za kosz, jednak w pierwszych 5 minutach zarysowała się przewaga MKS –u, Mikołaj Kolarski wreszcie odblokowany i skuteczny ( w tym fragmencie gry zdobywa 10 punktów kończąc swoją grę piękną akcją za 4 punkty – 3+1!!! Niestety kolejne pięć minut to odrobienie strat MKKS u Rybnik. Kwarta kończy się minimalnym prowadzeniem – dwoma punktami wodzisławian.

Nerwowa ostatnia kwarta

W czwartej kwarcie na 4 minuty przed końcem meczu goście prowadzą 51:48. Ostateczny i zakończony celnymi rzutami zryw wodzisławskich koszykarzy doprowadza do zwycięstwa. Cały zespół zasługuje na pochwałę za ten mecz. Chłopcy pokazali wodzisławski charakter. Kolejny doskonały mecz rozgrywa filar MKS-u w walce pod koszami Artur Szczeponek. Ponownie „Król zbiórek”. Świetnie prowadzi zespół kapitan Piotr Pożarowszczyk, a trzy trafienia za 3 punkty Michała Nawrockiego pozostaną na długo w pamięci licznie zebranych kibiców wodzisławskiej koszykówki. Dobry , kolejny występ Jarka Fieruta jego trudny rzut lewą ręką z błyskawicznej kontry zdobył „szacun” kolegów i trenera.

MKS kontynuuje dobrą serię w ostatnim spotkaniu pokonali Mistrza Śląska MOS Katowice.

MKS Wodzisław Śl. – MKKS Rybnik 59:53 (15:18, 14:11, 14:12, 16:12)
Punkty dla MKS WODZISŁAW w meczu zdobyli:

Mikołaj Kolarski 17 ( 1x3pkt ), Piotr Pożarowszczyk – kapitan drużyny 12, Jarosław Fierut 10, Michał Nawrocki 10 ( 3x3pkt ), Artur Szczeponek 5, Kosma Kolarczyk 2, Maciej Łazarczyk 2, Mateusz Michnik 1.
W zawodach tych uczestniczyli też: Kuba Żurek i Paweł Malczewski. Trener zespołu – Marek Malik.

ZAPRASZAMY!
Już w najbliższy piątek 14.02.2020 zapraszamy do hali SP 28 Wodzisław na kolejny mecz z czołową śląską drużyną w tej kategorii wiekowej MKS WODZISŁAW – STELA CIESZYN .