pandemia oczami seniora

Czy boję się o własne życie?- pandemia oczami seniorów

Dziś felieton Pani Marii o tym, jak wygląda pandemia oczami seniorów. Będzie o samotności, strachu, ale także nadziei, że jeszcze wiele dobrego przed nami. Artykuł powstał ramach działalności klubu Senior+, prowadzonego przez Superfundację.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Spokojne poukładane życie

Moje życie było spokojne i pokładane. Moje dni wypełniały rodzinne imprezy, których nie opuszczałam. Mieliśmy piękne i wesołe dni. Jako seniorzy nie narzekaliśmy na nudę, gdyż wychodziliśmy do Klubu. Spędzaliśmy czas wśród wesołych ludzi, jeździliśmy na wycieczki po kraju.

Samotność i tęsknota

Gdy przyszła wiosna 2020, która przyniosła koronawirusa zaczął się dla nas trudny czas. Nadszedł czas noszenia maseczek, ale nie to było najtrudniejsze. Siedziałam samotnie w domu. O spotkaniach ze znajomymi nie było mowy. Wielu z nas musiało zapomnieć o kontakcie z wnukami. Pojawiła się tęsknota, ponieważ nie mogliśmy z nimi się długo spotykać.

Strach o własne życie

Czy boję się o swoje życie? Tak. Myślałam, że po roku trwania pandemii będzie lepiej. Niestety, nadeszła trzecia fala, a z nią brytyjska wersja wirusa. Jeszcze bardziej zaraźliwa, która rujnuje niejedno życie. Wirus powoduje wielką pustkę na całym świecie. Kolejne zgony zwiększają zasięg żałoby, która ogarnia kolejne rodziny. Nie pamiętam takich smutnych świąt, podczas których nawet nie można się było spotkać z najbliższymi. Świąt, które spędziłam w domu.

Jeszcze będzie dobrze

Dbam o siebie i swoje zdrowie. Staram się nie wychodzić z domu, nosić maseczkę, przestrzegać zasad. Mam zamiar się zaszczepić i tym sposobem pokonać tego „potwora”. Życie jest krótkie, ale zarazem bardzo ciekawe. Chciałbym jeszcze pożyć na świecie i zobaczyć go znów radosnym. Jeszcze jest nadzieja, jeszcze nie wszystko stracone. Przy nadziei podtrzymuje mnie gorąca modlitwa, żeby ta pandemia już się zakończyła. Wierzę, że nadejdzie jeszcze czas spokojnego, szczęśliwego życia, gdzie nie będziemy się niczym martwili.

MariaKlub Senior+

fot. Photo by Matthew Bennett on Unsplash

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

rower Previous post Znaleziono rower!
punkt rejestracji Next post Rusza punkt rejestracji osobistej na szczepienia w Żorach

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds