Maks Podlejski został bohaterem dinopowieści. Wydarzenie charytatywne ze zbiórką pieniędzy

Historie prawdziwych ludzi opowiadane przez dinozaury to pomysł Pauliny Błażycy, która 10 marca 2018 roku podjęła się projektu „Dinopowieści”.


W bajkach Pauliny znajdziemy przeróżne dinozaury. Te z długim ogonem, miękkim pancerzem czy ostrymi kłami. Diniusie i Dinelki mają za zadanie uczyć kreatywnego działania oraz rozwijać wyobraźnie u młodych.

29 lutego 2020 roku organizowane jest wydarzenie, którego głównym celem jest zbiórka pieniędzy dla Maksa Podlejskiego. Chłopak jest podopiecznym fundacji ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ. Choruje na rzadką chorobę Niemanna Picka typu c , gdzie konieczna jest codzienna, bardzo kosztowna rehabilitacja, którą NFZ pokrywa tylko częściowo.

Wydarzenie „Maks i Dinopowieści” to warsztaty kreatywnego działania pod okiem specjalistów, czyli dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Czerwionce.

29 lutego poznamy też zasady przeprowadzania pierwszej pomocy, dzięki studentom CMUJ i SUM. Rodzice porozmawiają ze specjalistami ds. rozwoju dziecka w Kawiarenkach Dyskusyjnych. A jeśli Człowieki postanowią odpocząć – udadzą się do Strefy Relaksu, gdzie będzie można posłuchać Dinopowieści dzięki interpretacjom aktorów z różnych stron Polski.
Zasady jakimi kierują się twórcy eventu to ekologia, wolontariat, współpraca i charytatywność.

„Maks i Dinopowieści” to nie tylko jednodniowy event. To również aukcja charytatywna, do której można dołączyć w każdej chwili. Wszelkie informacje znajdują się na stronach „G.I.MAX – Max Walczy” i „Dinopowieści”.

Walcz z Maksem i przyjdź 29 lutego do CKE!

https://m.facebook.com/events/1027987690933140

Połączmy siły i razem Walczmy dla Maksa!

Czerwionka-Leszczyny tonie w śmieciach? Previous post Czerwionka-Leszczyny tonie w śmieciach?
Next post Ferie 2020: Wyślij swoje dziecko na wycieczki z MOKiem