Zmiany w programie „Dobry start”. Dla kogo 300+?

Zmiany w programie „Dobry start”. Dla kogo 300+?

1 lipca ruszy nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Dobry start”. W tym roku zmieni się sposób aplikowania. Wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie online.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

W ramach programu „Dobry start” rodzice, bez względu na dochody, mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup szkolnych rzeczy.

Dla kogo 300+?

Świadczenie przysługuje rodzicom i opiekunom dzieci czy młodzieży, uczących się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia (lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami).

Wniosek może także złożyć osoba ucząca się, tzn. pełnoletni uczeń, który nie jest na utrzymaniu rodziców, ponieważ rodzice nie żyją, ma prawo do alimentów ustalone wyrokiem sądowym lub ugodą sądową.

Program nie obejmuje studentów, a także przedszkolaków oraz dzieci uczęszczających do. „zerówek”.

Wnioski w tegorocznej edycji programu „Dobry start” będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021. Całość rozporządzenia znajduje się tutaj. Środki zostaną wypłacone wyłącznie na konto bankowe.

Jak złożyć wniosek?

Do tej pory można było złożyć wniosek drogą elektroniczną lub przez tradycyjny papierowy formularz. Od 1 lipca 2021 możliwe będzie składanie dokumentów wyłącznie online, przy pomocy platformy PUE ZUS lub poprzez bankowość elektroniczną.

Dla osób, które nie mają dostępu do internetu zostaną uruchomione specjalne stanowiska komputerowe w urzędach gminy.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.