Zmagacie się z resztkami po świętach? Można je oddać potrzebującym

Zmagacie się z resztkami po świętach? Można je oddać potrzebującym

Jak wiadomo czas świąt to także czas smacznych potraw. Często po nich zmagamy się z nadprogramowymi potrawami. Zamiast je wyrzucać, można pomóc potrzebującym.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

W Wodzisławiu Śląskim dostępna jest całodobowa lodówka, do której można włożyć jedzenie przydatne do spożycia. Jak informuje miasto:

Społeczna lodówka, która stanęła w Wodzisławiu Śląskim z inicjatywy społecznika Mateusza Węglorza, ulokowana jest na osiedlu XXX-lecia, w pasażu handlowym

Dodatkowo żywność można zostawić także w lodówce, która znajduje się przy siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim (ulica Wałowa 30).

Czego nie wkładać do lodówki?

  • otwartych konserw i słoików,
  • surowego mięsa,
  • zepsutych produktów,
  • przeterminowanych produktów,
  • alkoholu.

Zdjęci: UM Wodzisław. Śl.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Zostało jedzenie po świętach? Możesz je oddać do jadłodzielni

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl