Złodzieje złapani na gorącym uczynku

Złodzieje złapani na gorącym uczynku

23-latek z powiatu wodzisławskiego i 31-letni mieszkaniec Rybnika zostali przyłapani na gorącym uczynku przez dzielnicowego i Kierownika Posterunku Policji w Świerklanach. Mężczyźni są podejrzani o usiłowanie kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego przy ulicy 3 Maja. Mężczyźni uczynili sobie z kradzieży stałe źródło dochodu. Usłyszeli zarzuty, przyznali się do winy. Prokurator objął ich policyjnym dozorem.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Kierownik Posterunku Policji uzyskał informację, że na terenie jednej z posesji przy ulicy 3 Maja w Świerklanach kręcą się podejrzani mężczyźni. Mundurowi z miejscowego posterunku na terenie posesji zatrzymali 23 i 31-latka. Na miejsce przybyli również kryminalni z Komisariatu Policji w Boguszowicach. Podejrzani zaparkowali swój samochód w rejonie ulicy Wodzisławskiej. Jak podaje Śląska Policja znaleziono w nim:

przedmiot przypominający broń, pałkę teleskopową, kominiarkę oraz narzędzia ślusarskie

Nie było to pierwsze przewinienie podejrzanych. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów, a prokurator objął ich policyjnym dozorem. Z uwagi na to, że 31-latek przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, w więzieniu może spędzić nawet 15 lat. Zaś 23-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Zdjęcia i źródło: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Finansowanie mediów (nie)zależnych w Czerwionce-Leszczynach

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl