złodzieje

Złodzieje złapani na gorącym uczynku

23-latek z powiatu wodzisławskiego i 31-letni mieszkaniec Rybnika zostali przyłapani na gorącym uczynku przez dzielnicowego i Kierownika Posterunku Policji w Świerklanach. Mężczyźni są podejrzani o usiłowanie kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego przy ulicy 3 Maja. Mężczyźni uczynili sobie z kradzieży stałe źródło dochodu. Usłyszeli zarzuty, przyznali się do winy. Prokurator objął ich policyjnym dozorem.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Kierownik Posterunku Policji uzyskał informację, że na terenie jednej z posesji przy ulicy 3 Maja w Świerklanach kręcą się podejrzani mężczyźni. Mundurowi z miejscowego posterunku na terenie posesji zatrzymali 23 i 31-latka. Na miejsce przybyli również kryminalni z Komisariatu Policji w Boguszowicach. Podejrzani zaparkowali swój samochód w rejonie ulicy Wodzisławskiej. Jak podaje Śląska Policja znaleziono w nim:

przedmiot przypominający broń, pałkę teleskopową, kominiarkę oraz narzędzia ślusarskie

Nie było to pierwsze przewinienie podejrzanych. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów, a prokurator objął ich policyjnym dozorem. Z uwagi na to, że 31-latek przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, w więzieniu może spędzić nawet 15 lat. Zaś 23-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Zdjęcia i źródło: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Finansowanie mediów (nie)zależnych w Czerwionce-Leszczynach

szkoła w pandemii Previous post Szkoła w czasach pandemii
inicjatywy Nędza Next post Plecenie wianków, slajdowisko o Ugandzie i warsztaty DIY – kolejne inicjatywy lokalne za nami

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds