Złodziej zatrzymany na cmentarzu w Rydułtowach

Policjanci z Rybnika prowadzili pościg za złodziejem samochodu. Kierujący skodą nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Następnie, uciekając przed mundurowymi, rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie ucieczki, mieszkaniec Rybnika porzucił samochód w rejonie cmentarza w Rydułtowach, a dalej uciekał już pieszo.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Podczas patrolowania ulicy Raciborskiej, policjanci z rybnickiej drogówki zauważyli Skodę Fabię combi koloru niebieskiego, która miała charakterystyczne oświetlenie. Mundurowi od razu zwrócili uwagę, że podobny samochód skradziono 2 maja przy ulicy Wyzwolenia. Jednak obserwowany pojazd miał już inne numery rejestracyjne, dlatego policjanci postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Kiedy dali mu sygnał do zatrzymania, mężczyzna udając, że zjeżdża z drogi we wskazane przez policjantów miejsce, w pewnym momencie „dodał gazu” i zaczął uciekać. Podczas ucieczki stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, zajeżdżał drogę policjantom, aby finalnie wpaść w poślizg.

Następnie kontynuował ucieczkę ulicą Raciborską w Rydułtowach, Piecowską i Niwki, gdzie zmienił kierunek jazdy. W końcu skręcił w ulicę Księdza Szyszki, wjechał na teren kościoła, a następnie na cmentarz, gdzie pozostawił samochód. Mężczyzna wraz z pasażerką podjęli ucieczkę pieszo wśród cmentarnych nagrobków. Jednak mundurowi cały czas podążali za nimi i szybko zatrzymali uciekinierów. Okazało się, ze 24-latek 2 maja skradł samochód z terenu Rybnika. Chciał zatuszować przestępstwo zmieniając numery rejestracyjne. Ponadto, posiadał decyzję administracyjną starosty o zatrzymaniu prawa jazdy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Ostrzeżenie przed ekshibicjonistą

Wreszcie ruszył punkt masowych szczepień w Rydułtowach

Previous post Ostrzeżenie przed ekshibicjonistą
leszczyński cmentarz Next post Posprzątali leszczyński cmentarz