punkt szczepień w Rydułtowach

Wreszcie ruszył punkt masowych szczepień w Rydułtowach

Raciborski punkt masowych szczepień był gotowy do pracy już dwa tygodnie temu. Nie otwierano go przez brak szczepionek. Jednak wczoraj zaczął swoją działalność.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Od wczoraj ruszył raciborski punkt masowych szczepień. Jak informuje miasto, dziennie zaczepionych zostanie ponad 280 osób. uzależnione jest to jednak od dostaw szczepionek. Punkt otwarty będzie w godzinach od 8:00 do 16:00.

Jak się zarejestrować?

 • Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 (potrzebny nr PESEL),
 • Elektronicznie poprzez e-Rejestrację,
 • Wysyłając SMS o treści: SzczepimySie pod numer 664 908 556 lub 880 333 333,
 • Dzwoniąc bezpośrednio do punktu szczepień pod numer 32 729 82 99 (telefon czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do godz. 16:00, począwszy od 5 maja.

Co zrobić, by zaszczepić się w tym konkretnym punkcie?

 • W wyznaczonym dniu o wyznaczonej godzinie pojawić się w okolicy Szkoły Podstawowej nr 4.
 • Udać się na parking przy Rydułtowskim Centrum Kultury „Faniks” (dojazd na parking oznakowany jest od ronda przy ulicy Strzelców Bytomskich oraz od strony Szkoły Podstawowej nr 4)
 • Przejść specjalnie wyznaczoną ścieżką do sali gimnastycznej SP-4.
 • Przygotować dowód osobisty oraz wypełniony kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem – najlepiej wypełnić w domu (link do kwestionariusza znajduje się w załączniku)
 • Stosować się do wskazówek służb mundurowych wspomagających pracę Punktu Szczepień Powszechnych.
 • W Punkcie koniecznie mieć zasłonięte usta i nos (maseczka). Przy wejściu zdezynfekować ręce. Bezwzględnie zachowywać dystans 1,5 – 2 m.
 • Przed opuszczeniem Punktu sprawdzić, czy zabraliśmy zaświadczenie o szczepieniu. Punkt opuszczamy, jeżeli po 15 minutach od szczepienia czujemy się dobrze.

Wstępny kwestionariusz przed szczepieniem można pobrać tutaj.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

pomoc prawna Previous post Bezpłatna pomoc prawna
Next post Ostrzeżenie przed ekshibicjonistą

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds