Wydobyli nielegalnie prawie 20 tysięcy ton kopalin!

Wydobyli nielegalnie prawie 20 tysięcy ton kopalin!

Wodzisławska policja skierowała akt oskarżenia przeciw trzem mężczyznom, którzy są podejrzani o wydobywanie kopalin ze złóż bez wymaganej koncesji od prawie pięciu lat! Łącznie wydobyli blisko 20 tysięcy ton kruszywa. Zabezpieczono ich majątek o łącznej wartości o łącznej wartości 650.000 złotych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wodzisławskiej policji zakończyli śledztwo w sprawie wydobywania kopalin ze złóż na działkach usytuowanych w Wodzisławiu Śląskim. 37- latek, 48-latek oraz 63-latek wydobyli bez koncesji. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutów. W ciągu blisko pięciu lat, wydobyto łącznie prawie 20 tysięcy ton piasku. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi do 3 lat więzienia.

Zdjęcia: Śląska Policja

Zobacz także: Rozbój. Trójka 17-latków w rękach policji

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.