Rozbój. Trójka 17-latków w rękach policji

Rozbój. Trójka 17-latków w rękach policji

Policja z z rydułtowskiego komisariatu oraz kryminalni z wodzisławskiej komendy zatrzymali trójkę 17-latków podejrzanych o rozbój na 68-latku, którego pobili i okradli. Już następnego dnia zostali zatrzymani.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Na początku czerwca, policjanci z komisariatu w Rydułtowach otrzymali zgłoszenie o rozboju. Do zdarzenia doszło na ulicy Strzelców Bytomskich. Do mieszkania poszkodowanego zaczęły się dobijać trzy osoby. Wtargnęli do środka, pobili lokatora, ukradli mu 200 zł, po czym uciekli. Patrol policji, który przybył na miejsce wezwał pogotowie i sporządził wstępne rysopisy oprawców. 68-latek doznał złamania twarzoczaszki, odmy płucnej i ogólnych potłuczeń.

Policjanci połączyli siły, przesłuchali świadków , angażując nawet psa tropiącego. Sprawdzono także monitoring i szybko zatrzymano osoby odpowiedzialne za napad.

Trzech siedemnastolatków usłyszało już zarzuty. Zostali aresztowani. Grozi im 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Napad na sklep w Rybniku

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl