Kąpielisko „Śmieszek” już otwarte

Kąpielisko „Śmieszek” już otwarte

Od dziś ponownie będzie można korzystać z oferty kąpieliska „Śmieszek” i wypożyczalni sprzętu pływającego, prowadzonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

MOSiR Żory zaprasza mieszkańców do skorzystania z oferty kąpieliska oraz wypożyczalni, zlokalizowanych przy ul. Rybnej. Będzie ono otwarte przez całe wakacje od dziś (27.06) do 30 sierpnia w godzinach 9:30-18:30.

Śmieszek ponownie uzyskał status kąpieliska, co oznacza, że MOSiR będzie dokonywał bieżącej oceny jakości wody, wyznaczy strefy dla umiejących i nie umiejących pływać, wydzieli brodzik dla dzieci, a także zatrudni odpowiednia ilość ratowników. Będzie można pływać, wypożyczyć sprzęt (kajaki, deski sup, rowerki wodne, łódź wiosłową) czy odpocząć nad wodą. Dla ceniących odpoczynek przygotowano dwie piaszczyste plaże o powierzchni około 2 500 m2 z ławkami i przebieralniami. Będzie także czynny punkt gastronomiczny.

Dla poprawy bezpieczeństwa wszystkich wypoczywających na „Śmieszku” w poprzednim roku na terenie kompleksu uruchomiony został całodobowy monitoring oraz nocne oświetlenie terenu.

Zasady bezpieczeństwa

W Polsce nadal szaleje epidemia, dlatego MOSiR przygotował specjalne zasady bezpieczeństwa dla osób korzystających z kąpieliska:

UM Żory

Grafiki: UM Żory

Zobacz także: Rybnik otwiera kąpieliska

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl