Ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w CKE

Ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w CKE

Dziś zaczął działać punkt szczepień w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Jak już informowaliśmy, od dziś ruszył punkt szczepień w Czerwionce. W punkcie mogą zaszczepić się mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn, powiatu rybnickiego oraz wszyscy chętni z innych miejscowości.

Jak mówi Burmistrz Gminy i Miasta Cz-L, Wiesław Janiszewski:

W trybie pilnym zdecydowaliśmy, żeby w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym, które na co dzień służy do zupełnie innych celów, stworzyć Punkt Szczepień Powszechnych. Powiat rybnicki liczy 78 tysięcy mieszkańców, Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny – 41 tysięcy mieszkańców. Myślę, że otwarcie punktu w Czerwionce-Leszczynach, największej gminie powiatu, jest jak najbardziej trafne, jeżeli chodzi o potrzeby w gminie i powiecie. Zdrowie, życie, bezpieczeństwo mieszkańców to nadrzędny cel pracy samorządowej

Punkt w Czerwionce-Leszczynach jest jednym z tych większych:

Bardzo ważne w procesie szczepień było dla nas uruchamianie takich punktów, jak ten, który startuje dzisiaj. W tym tygodniu uruchamiamy 13 takich miejsc na terenie województwa śląskiego. Punkt znajdujący się w Czerwionce-Leszczynach będzie jednym z większych, od dzisiaj do niedzieli będzie mogło zostać tutaj zaszczepionych 3500 osób

mówiła Zastępca Dyrektora Biura Wojewody Śląskiego Alina Kucharzewska

Pierwotnie punkt miał rozpocząć swoją pracę w maju, jednak udało się to już teraz:

Lokalne punkty, które szczepią pacjentów nie są w stanie zapewnić takiej wydajności, żebyśmy mogli mówić o przełamaniu pandemii. Mając taką szansę i możliwość otworzyliśmy Punkt Szczepień Powszechnych. Pierwotnie miał on rozpocząć działalność w połowie maja, jednak ze względu na dostawę dużej ilości szczepionek, udało się go uruchomić już teraz

informuje dr Robert Salamon, koordynator Punktu Szczepień Powszechnych w Czerwionce-Leszczynach

W konferencji prasowej inaugurującej działalność punktu uczestniczyli:

Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Wiceburmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Kierownik referatu oświaty, promocji, kultury i zdrowia w Starostwie Powiatowym w Rybniku Grzegorz Potysz, dr Izabela Krasowska-Salamon oraz dr Leszek Salamon z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej “Familia”.

Ważne informacje:

W momencie uruchomienia rejestracji danego rocznika należy wskazać podczas rejestracji miejsce szczepienia – Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach, ul. 3 Maja 36 D.

Zarejestrować można się poprzez:

  • Całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Można zadzwonić samemu lub poprosić kogoś bliskiego. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale w przypadku podania go, otrzyma się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków czy rodziców. Podczas takiej rejestracji wybiera się miejsce i termin szczepienia.
  • Bezpośrednio w Punkcie Szczepień Powszechnych w Czerwionce-Leszczynach pod nr telefonu 506 588 530.
  • e-Rejestrację dostępną tutaj. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania danej osoby. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiedni dla osoby rejestrującej się albo będziesz chciała ona zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzysta się z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną datę i lokalizację.

Prośby do pacjentów:

  • Przed przyjazdem do punktu szczepień warto wydrukować i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przeciw COVID-19 (można też uzupełnić go na miejscu)
  • Przyjechać do punktu szczepień ok. 10 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Nie ma potrzeby, aby być na miejscu wcześniej.
  • Warto założyć wygodne ubranie z krótkim rękawem, by szybko odsłonić ramię do szczepienia.

Jak informuje UGiM – od dziś w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym można odbierać darmowe maseczki.

Zdjęcie i Źródło: Konferencja prasowa inaugurująca działalność Punktu Szczepień Powszechnych w CKE, UGiM Czerwionka-Leszczyny, zdjęcie: Katarzyna Mazur

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.