ruszył punkt w CKE

Ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w CKE

Dziś zaczął działać punkt szczepień w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak już informowaliśmy, od dziś ruszył punkt szczepień w Czerwionce. W punkcie mogą zaszczepić się mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn, powiatu rybnickiego oraz wszyscy chętni z innych miejscowości.

Jak mówi Burmistrz Gminy i Miasta Cz-L, Wiesław Janiszewski:

W trybie pilnym zdecydowaliśmy, żeby w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym, które na co dzień służy do zupełnie innych celów, stworzyć Punkt Szczepień Powszechnych. Powiat rybnicki liczy 78 tysięcy mieszkańców, Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny – 41 tysięcy mieszkańców. Myślę, że otwarcie punktu w Czerwionce-Leszczynach, największej gminie powiatu, jest jak najbardziej trafne, jeżeli chodzi o potrzeby w gminie i powiecie. Zdrowie, życie, bezpieczeństwo mieszkańców to nadrzędny cel pracy samorządowej

Punkt w Czerwionce-Leszczynach jest jednym z tych większych:

Bardzo ważne w procesie szczepień było dla nas uruchamianie takich punktów, jak ten, który startuje dzisiaj. W tym tygodniu uruchamiamy 13 takich miejsc na terenie województwa śląskiego. Punkt znajdujący się w Czerwionce-Leszczynach będzie jednym z większych, od dzisiaj do niedzieli będzie mogło zostać tutaj zaszczepionych 3500 osób

mówiła Zastępca Dyrektora Biura Wojewody Śląskiego Alina Kucharzewska

Pierwotnie punkt miał rozpocząć swoją pracę w maju, jednak udało się to już teraz:

Lokalne punkty, które szczepią pacjentów nie są w stanie zapewnić takiej wydajności, żebyśmy mogli mówić o przełamaniu pandemii. Mając taką szansę i możliwość otworzyliśmy Punkt Szczepień Powszechnych. Pierwotnie miał on rozpocząć działalność w połowie maja, jednak ze względu na dostawę dużej ilości szczepionek, udało się go uruchomić już teraz

informuje dr Robert Salamon, koordynator Punktu Szczepień Powszechnych w Czerwionce-Leszczynach

W konferencji prasowej inaugurującej działalność punktu uczestniczyli:

Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Wiceburmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Kierownik referatu oświaty, promocji, kultury i zdrowia w Starostwie Powiatowym w Rybniku Grzegorz Potysz, dr Izabela Krasowska-Salamon oraz dr Leszek Salamon z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej “Familia”.

Ważne informacje:

W momencie uruchomienia rejestracji danego rocznika należy wskazać podczas rejestracji miejsce szczepienia – Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach, ul. 3 Maja 36 D.

Zarejestrować można się poprzez:

  • Całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Można zadzwonić samemu lub poprosić kogoś bliskiego. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale w przypadku podania go, otrzyma się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków czy rodziców. Podczas takiej rejestracji wybiera się miejsce i termin szczepienia.
  • Bezpośrednio w Punkcie Szczepień Powszechnych w Czerwionce-Leszczynach pod nr telefonu 506 588 530.
  • e-Rejestrację dostępną tutaj. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania danej osoby. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiedni dla osoby rejestrującej się albo będziesz chciała ona zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzysta się z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną datę i lokalizację.

Prośby do pacjentów:

  • Przed przyjazdem do punktu szczepień warto wydrukować i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przeciw COVID-19 (można też uzupełnić go na miejscu)
  • Przyjechać do punktu szczepień ok. 10 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Nie ma potrzeby, aby być na miejscu wcześniej.
  • Warto założyć wygodne ubranie z krótkim rękawem, by szybko odsłonić ramię do szczepienia.

Jak informuje UGiM – od dziś w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym można odbierać darmowe maseczki.

Zdjęcie i Źródło: Konferencja prasowa inaugurująca działalność Punktu Szczepień Powszechnych w CKE, UGiM Czerwionka-Leszczyny, zdjęcie: Katarzyna Mazur

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

łagodzenie restrykcji Previous post Od maja łagodniejsze restrykcje. Jest warunek
wypadek Next post Groźny wypadek na ul. Robotniczej