Bezpłatna pomoc prawna

Bezpłatna pomoc prawna

Jak informuje Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA – stacjonarne punkty bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich na terenie Powiatu Rybnickiego pozostają otwarte.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Punkty Poradnicze są prowadzone przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA. Działają w następujących lokalizacjach:

  • W siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rybniku (ul. 3 Maja 18, 44-200 Rybnik) pokój nr 8 (parter) w dniach poniedziałek – piątek, w godz. 16.00 – 20.00, w każdym z tych dni.
  • W siedzibie Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce – Leszczynach (ul. Przedszkolna 1, 44-238 Czerwionka – Leszczyny) w dniach poniedziałek – piątek godz. 13.00 – 17.00.

Osoby, które potrzebują pomocy prawnej powinny umówić się do wybranego punktu, uzgadniając dzień i godzinę pod numerem telefonu 32 416 13 46. Dodatkowo uruchomiono pomocniczy numer infolinii Stowarzyszenia „DOGMA”: 79 88 69 599, gdzie można uzyskać informacje na temat warunków i zasad korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

Zasady obowiązujące w punktach

  • W punktach pomocy obowiązują zasady reżimu sanitarnego.
  • W punkcie poradniczym może znajdować się jedna osoba korzystająca z porady.
  • W uzasadnionych przypadkach prawnik może wyrazić zgodę na to, żeby w punkcie znajdowało się więcej osób (w szczególności dotyczy to osób towarzyszących osobom niepełnosprawnym).
  • Osoba, która zostanie umówiona na poradę, powinna przybyć do punktu na umówioną godzinę, w maseczce lub przyłbicy, a po wejściu do punktu zdezynfekować ręce płynem dezynfekcyjnym.
  • Należy zachować odpowiedni dystans między osobami.
  • Jeżeli osoba chcąca uzyskać bezpłatną poradę prawną nie jest pewna co do swojego stanu zdrowia (wykazuje objawy choroby typu kaszel, katar, gorączka), powinna umówić się na wizytę w takim terminie, kiedy ma pewność, że jest zdrowa.

Jak informuje UGiM w Czerwionce-Leszczynach:

W czasie kryzysu związanego z pandemią COVID-19 wiele osób doświadcza trudności i problemów, których rozwiązanie wymaga wiedzy i doświadczenia prawnika. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Stowarzyszenie na rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA zainicjowało internetową kampanię społeczną za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przygotowano e- poradnik upowszechniający wśród mieszkańców informację o możliwości skorzystania z bezpłatnego poradnictwa

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się tutaj.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.