pomoc prawna

Bezpłatna pomoc prawna

Jak informuje Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA – stacjonarne punkty bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich na terenie Powiatu Rybnickiego pozostają otwarte.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Punkty Poradnicze są prowadzone przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA. Działają w następujących lokalizacjach:

  • W siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rybniku (ul. 3 Maja 18, 44-200 Rybnik) pokój nr 8 (parter) w dniach poniedziałek – piątek, w godz. 16.00 – 20.00, w każdym z tych dni.
  • W siedzibie Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce – Leszczynach (ul. Przedszkolna 1, 44-238 Czerwionka – Leszczyny) w dniach poniedziałek – piątek godz. 13.00 – 17.00.

Osoby, które potrzebują pomocy prawnej powinny umówić się do wybranego punktu, uzgadniając dzień i godzinę pod numerem telefonu 32 416 13 46. Dodatkowo uruchomiono pomocniczy numer infolinii Stowarzyszenia „DOGMA”: 79 88 69 599, gdzie można uzyskać informacje na temat warunków i zasad korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

Zasady obowiązujące w punktach

  • W punktach pomocy obowiązują zasady reżimu sanitarnego.
  • W punkcie poradniczym może znajdować się jedna osoba korzystająca z porady.
  • W uzasadnionych przypadkach prawnik może wyrazić zgodę na to, żeby w punkcie znajdowało się więcej osób (w szczególności dotyczy to osób towarzyszących osobom niepełnosprawnym).
  • Osoba, która zostanie umówiona na poradę, powinna przybyć do punktu na umówioną godzinę, w maseczce lub przyłbicy, a po wejściu do punktu zdezynfekować ręce płynem dezynfekcyjnym.
  • Należy zachować odpowiedni dystans między osobami.
  • Jeżeli osoba chcąca uzyskać bezpłatną poradę prawną nie jest pewna co do swojego stanu zdrowia (wykazuje objawy choroby typu kaszel, katar, gorączka), powinna umówić się na wizytę w takim terminie, kiedy ma pewność, że jest zdrowa.

Jak informuje UGiM w Czerwionce-Leszczynach:

W czasie kryzysu związanego z pandemią COVID-19 wiele osób doświadcza trudności i problemów, których rozwiązanie wymaga wiedzy i doświadczenia prawnika. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Stowarzyszenie na rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA zainicjowało internetową kampanię społeczną za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przygotowano e- poradnik upowszechniający wśród mieszkańców informację o możliwości skorzystania z bezpłatnego poradnictwa

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się tutaj.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Szkoła z gigantami Previous post „Szkoła z gigantami”
punkt szczepień w Rydułtowach Next post Wreszcie ruszył punkt masowych szczepień w Rydułtowach