wracamy do sprawy

Wracamy do sprawy śmieci na ul. Słowackiego

Wracamy do sprawy rybnickiej firmy, która wyrzuciła sporą ilość gruzu na śmietnik przy ulicy Słowackiego w Czerwionce-Leszczynach. Mamy odpowiedź straży miejskiej.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


O sprawie pisaliśmy tutaj. Do naszej skrzynki trafiły zdjęcia i film, przedstawiające rybnicką firmę, która wynosi worki z gruzem na osiedle przy ulicy Słowackiego. Tuż po publikacji artykułu zaczęły napływać do nas wiadomości, że są to dość częste praktyki.

Wracamy do sprawy

Firma wysłała wtedy, naszej czujnej mieszkance, lakoniczną odpowiedź, iż „śmieci zostaną posprzątane” (nam niestety nic nie odpisali). Tak się jednak nie stało. W związku z tym, sprawa została zgłoszona na straż miejską przez Prezesa naszego Stowarzyszenia – Marcina Stempniaka. Publikujemy odpowiedź, jaką otrzymał:

Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających, ustalono, iż wskazana firma wykonywała na zlecenia ZGM prace remontowe w budynku przy ul. Słowackiego 12.
Właściciel firmy remontującej uzyskał zgodę zarządcy (ZGM) na składowanie i pozostawienie materiałów remontowych w pomieszczeniu gospodarczym (śmietniku).
Odpady zostały zabrane przez pracowników ZGM.

Jak donosi nam mieszkanka ulicy Słowackiego odpady nie zostały jeszcze zabrane ani przez pracowników ZGM, ani jakichkolwiek innych. Przypomnijmy, że sprawa zaczęła się 18 lutego. Zdjęcia z 23 lutego:

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak. Zdjęcia są z wczoraj – 2 marca (jak twierdzi nasza Informatorka, gruz został pokryty śmieciami):

Nie wiadomo jak długo jeszcze śmieci będą „zdobić” osiedle. Wiadomo tylko, że gmina Czerwionka-Leszczyny ma coraz większy problem ze śmieciami.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

serduszka Previous post Serduszka na nakrętki
pościg Next post Pościg na Raciborskiej

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds