wracamy do sprawy

Wracamy do sprawy śmieci na ul. Słowackiego

Wracamy do sprawy rybnickiej firmy, która wyrzuciła sporą ilość gruzu na śmietnik przy ulicy Słowackiego w Czerwionce-Leszczynach. Mamy odpowiedź straży miejskiej.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


O sprawie pisaliśmy tutaj. Do naszej skrzynki trafiły zdjęcia i film, przedstawiające rybnicką firmę, która wynosi worki z gruzem na osiedle przy ulicy Słowackiego. Tuż po publikacji artykułu zaczęły napływać do nas wiadomości, że są to dość częste praktyki.

Wracamy do sprawy

Firma wysłała wtedy, naszej czujnej mieszkance, lakoniczną odpowiedź, iż „śmieci zostaną posprzątane” (nam niestety nic nie odpisali). Tak się jednak nie stało. W związku z tym, sprawa została zgłoszona na straż miejską przez Prezesa naszego Stowarzyszenia – Marcina Stempniaka. Publikujemy odpowiedź, jaką otrzymał:

Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających, ustalono, iż wskazana firma wykonywała na zlecenia ZGM prace remontowe w budynku przy ul. Słowackiego 12.
Właściciel firmy remontującej uzyskał zgodę zarządcy (ZGM) na składowanie i pozostawienie materiałów remontowych w pomieszczeniu gospodarczym (śmietniku).
Odpady zostały zabrane przez pracowników ZGM.

Jak donosi nam mieszkanka ulicy Słowackiego odpady nie zostały jeszcze zabrane ani przez pracowników ZGM, ani jakichkolwiek innych. Przypomnijmy, że sprawa zaczęła się 18 lutego. Zdjęcia z 23 lutego:

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak. Zdjęcia są z wczoraj – 2 marca (jak twierdzi nasza Informatorka, gruz został pokryty śmieciami):

Nie wiadomo jak długo jeszcze śmieci będą „zdobić” osiedle. Wiadomo tylko, że gmina Czerwionka-Leszczyny ma coraz większy problem ze śmieciami.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

serduszka Previous post Serduszka na nakrętki
pościg Next post Pościg na Raciborskiej