Wielka Orkiestra na fali hejtu

WOŚP – na fali LOKALNEGO hejtu

Zwykle wyszukuję dla Was newsy, wydarzenia czy informuję o podwyżkach. Jednak w tak ważny jak dziś dzień – 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie mogę przejść obojętnie obok fali hejtu, która jak zwykle wylała się na Fundację i Jurka Owsiaka.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do napisania swoich przemyśleń skłoniły mnie wpisy, najczęściej z obozu PiS w mediach społecznościowych u naszych lokalnych polityków z Czerwionki-Leszczyn. Szanuję każdego zdanie i wszystkich znajomych – od prawa do lewa, poprzez wszystkie skrajności. Jednak pewnych komentarzy od dłuższego czasu nie da się czytać.

Język katolickich wyznawców PiSu

Dla polityków, np. Prawa i Sprawiedliwości i ich wyborców (obserwuję to od dłuższego czasu, nie tylko w tematyce WOŚP), każdy kto ośmieli się mieć jakiekolwiek inne zdanie jest lewakiem, debilem czy komuchem. Tak, tak – uczeni, wydawałoby się kulturalni ludzie wypisują takie komentarze pod każdym wpisem, gdy ośmielicie się mieć inne zdanie, czy to w sprawie aborcji, koronawirusa, protestów albo kraju. Podejrzewam, że niektórzy będą obrażać innych nawet jeśli będą gustowali w pomidorowej, zamiast w rosole. Oto kilka komentarzy z mediów społecznościowych:

Do pierdla z nim, tam jest jego miejsce, jeden z większych oszustów 3 R.P. pociot komunistyczny

Ten, kto stanie jutro z puszka przede mną, zwłaszcza przy Kościele oberwie w niuch

Owsiak, złodzieju oddaj wszystkie pieniądze coś ukradł z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla ćpunów na Woodstock

Co to za szmata zboczona, nie ma pały na to ścierwo lewackie?

Można by tak w nieskończoność cytować. Szanuję każdego zdanie, ale większość tych ludzi uważa się przecież za głęboko wierzących katolików z miłością do bliźniego swego.

Jak widzicie część z tych komentarzy wręcz nawołuje do przemocy na często niepełnoletnich nawet Wolontariuszy. Myślę, że takie groźby są karalne. Jest mi przykro, że znany w Czerwionce polityk Prawa i Sprawiedliwości (radny powiatu rybnickiego, przewodniczący Klubu radnych i kandydat na posła) nie zareagował na tak agresywne komentarze. A to przecież wszystko wypisują katolicy!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Jednak, w znacznej większości, przeważają też pozytywy. Fajnie było śledzić różnych znajomych, tak mocno zaangażowanych w pomoc – zbiórki, akcje, wydarzenia. Jedna z moich znajomych – Michalina jest w sztabie z Pszowa. Od wielu dni przygotowywała się do tego wydarzenia, co z przyjemnością śledziłam w mediach społecznościowych. Pokazali, że mimo obostrzeń wszystko jest możliwe. Dziś w Pszowie będą się działy fantastyczne rzeczy, o czym pisaliśmy tutaj.

Pamiętajcie, że to wolny wybór komu i co wrzucicie do puszki. Czy naprawdę co roku z tej okazji musimy się obrzucać błotem?

Ja w tym temacie także mam swoje zdanie i naprawdę staram się szanować inne. Wcale nie trzeba być chorym, by z tego sprzętu korzystać – chociażby po porodzie, badanie słuchu, oczywiście na sprzęcie z serduszkiem. Na porodówce – sprzęt z serduszkiem. Kiedy wylądowałam latem w szpitalu – sprzęt z serduszkiem. I nawet gdyby Jurek Owsiak brał połowę dla siebie (co zarzucają mu osoby, które wyzywają wspierających WOŚP od komuchów i lewaków) to zrobił i nadal robi sto razy więcej niż jakikolwiek polski rząd na przestrzeni wszystkich lat. A robi to prawie tyle, ile sama chodzę po tym świecie. I jeszcze stając murem za nami – kobietami, jak My kiedyś za Nim. Czytam że popiera zabijanie dzieci. Ręce opadają, jak można tak przewracać fakty. Ze zrozumienia wyboru w skrajnych sytuacjach, przerobić na aborcję na życzenie i dla przyjemności to już naprawdę trzeba mieć tupet.

Drodzy Hejterzy!

Dla wszystkich hejterów mam kilka słów na ten temat. Otóż dla Owsiaka liczy się KAŻDY człowiek, a dla Was tylko ten nienarodzony. Gdzie jesteście, gdy trzeba zbierać pieniądze na ciężko chore dzieci – na kosztowne leki i operacje? Gdzie wtedy jesteście?!? To rodzice muszą organizować zbiórki, żebrać dla własnego dziecka. Powinno być Wam wstyd, płacąc krocie na osobę z Torunia, która zwie się ojcem! Dla mnie to wcielenie szatana w ludzkiej skórze. Jurek Owsiak przynajmniej nie otrzymuje samochodów od bezdomnych. Uważam, że bolą Was te pieniądze, bo to jedyne, do których jeszcze nie zdołaliście się dobrać.

Ciężko się ludziom dziwić, że w kościele są coraz większe pustki. Według mnie, nie są wcale spowodowane pandemią COVID-19. Jeśli tak ma wyglądać miłosierdzie i ten katolicki język, to naprawdę nie wiem czy słuchamy w kościele tych samych kazań i tego samego Boga. Wstyd mi za Was! Jednak, drodzy Hejterzy – jesteście nam potrzebni! Za każdym razem, gdy to czytam staram się dołożyć do puszki więcej niż rok temu.

Czytając ten jad wiem, że w tym roku znowu wrzucimy z mężem więcej. Co naprawdę piękne – nasza córeczka ma w tym coraz większą frajdę. Kto wie, może jak podrośnie sama zostanie Wolontariuszem. Wspieramy, wspieraliśmy i będziemy wspierać!

Na koniec chciałam gorąco podziękować wszystkim Wolontariuszom, którzy stoją zawsze z puszkami, niezależnie od pogody. Jesteście wspaniali, a dobro zawsze powraca!

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami

Klub Sportowy Leszczyny Previous post Kontrowersyjne dotacje w Czerwionce-Leszczynach
Rola Pierwszej Damy Next post Rola Pierwszej Damy, a raczej jej brak