Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami

„Finał z głową” – pod tym hasłem rozpoczęła się tegoroczna edycji zbiórki organizowanej przez WOŚP. Tym razem Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


O 29. edycji wydarzenia pisaliśmy już tutaj. Finał pierwotnie planowano na 10 stycznia, jednak ostatecznie został przeniesiony na 31 stycznia. Gotowość do finalizacji tegorocznego przedsięwzięcia deklaruje Jerzy Owsiak:

Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29-ty. 1,3 mld złotych do tej pory wydanych na sprzęt medyczny, na nasze programy medyczne. To pokazuje, że potrafimy sobie dawać radę i pandemia, która wybuchła na początku tego roku, także pokazała, że my razem, obywatele, wzięliśmy sprawy w swoje ręce i potrafiliśmy skutecznie z nią walczyć. Bądźmy także skuteczni teraz, liczmy na siebie, bądźmy ze sobą! 31 stycznia gramy w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy, było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich. Ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem, którzy chcą, aby ten kraj był szanowany wszędzie na całym świecie. Póki co, grając z Orkiestrą na całym świecie, słyszeliśmy bardzo wspaniałe opinie na nasz temat. To jesteśmy właśnie my, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Sprzęt dla laryngologii

W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:

 • zestawy endoskopów laryngologicznych;
 • endoskopy giętkie;
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych;
 • egzoskopy;
 • lasery diodowe;  
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne;  
 • koblatory do operacji migdałków;  
 • aparaty USG i RTG;  
 • kardiomonitory;
 • lampy czołowe;
 • lampy operacyjne; 
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Jest to już druga edycja wydarzenia, podczas której zostaną zebrane środki na zakup sprzętu na rzecz tej właśnie gałęzi medycyny.

Gadżety i licytacje

Zbiórka na rzecz WOŚP odbędzie się już po raz 12 chociażby w sklepach Lidl Polska. Będzie jednak trwała dłużej niż zwykle – rozpoczęła się 21 grudnia i potrwa aż do 31 stycznia. Oprócz zbiórki, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspomóc kupując gadżety oznaczone charakterystycznym serduszkiem, które są dostępne w sprzedaży we wszystkich sklepach sieci. Oferta gadżetów WOŚP dostępna jest na tej stronie. Znajdziemy wśród nich kubki, magnesy, smycze, skarpetki, torby, a także t-shirty.

Przed Nowym Rokiem Findacja poinformowała, że pierwszy milion wybił na liczniku aukcji Allegro. Najdroższe aukcje to m.in. Ferrari Radka Kotarskiegorakieta tenisowa Igi Świątek oraz rekreacyjny jacht żaglowy. W zeszłym roku Fundacji udało się zebrać 14 852 000 016 złotych, a przez wszystkie lata wspólnego grania – 79 milionów.

Źródło: WOŚP

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Harmonogram odbioru odpadów z terenu Gminy Jejkowice

Dzieci w Rudach cieszą się świeżo wyremontowanym przedszkolem!

ankieta żłobek Previous post Ankieta w sprawie żłobka
milion dotacji Next post Milion zł. dotacji dla wodzisławskiego szpitala