Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami

„Finał z głową” – pod tym hasłem rozpoczęła się tegoroczna edycji zbiórki organizowanej przez WOŚP. Tym razem Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

 • 55 zł do dnia 24.09.2023,
 • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
 • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

 • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
 • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


O 29. edycji wydarzenia pisaliśmy już tutaj. Finał pierwotnie planowano na 10 stycznia, jednak ostatecznie został przeniesiony na 31 stycznia. Gotowość do finalizacji tegorocznego przedsięwzięcia deklaruje Jerzy Owsiak:

Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29-ty. 1,3 mld złotych do tej pory wydanych na sprzęt medyczny, na nasze programy medyczne. To pokazuje, że potrafimy sobie dawać radę i pandemia, która wybuchła na początku tego roku, także pokazała, że my razem, obywatele, wzięliśmy sprawy w swoje ręce i potrafiliśmy skutecznie z nią walczyć. Bądźmy także skuteczni teraz, liczmy na siebie, bądźmy ze sobą! 31 stycznia gramy w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy, było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich. Ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem, którzy chcą, aby ten kraj był szanowany wszędzie na całym świecie. Póki co, grając z Orkiestrą na całym świecie, słyszeliśmy bardzo wspaniałe opinie na nasz temat. To jesteśmy właśnie my, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Sprzęt dla laryngologii

W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:

 • zestawy endoskopów laryngologicznych;
 • endoskopy giętkie;
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych;
 • egzoskopy;
 • lasery diodowe;  
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne;  
 • koblatory do operacji migdałków;  
 • aparaty USG i RTG;  
 • kardiomonitory;
 • lampy czołowe;
 • lampy operacyjne; 
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Jest to już druga edycja wydarzenia, podczas której zostaną zebrane środki na zakup sprzętu na rzecz tej właśnie gałęzi medycyny.

Gadżety i licytacje

Zbiórka na rzecz WOŚP odbędzie się już po raz 12 chociażby w sklepach Lidl Polska. Będzie jednak trwała dłużej niż zwykle – rozpoczęła się 21 grudnia i potrwa aż do 31 stycznia. Oprócz zbiórki, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspomóc kupując gadżety oznaczone charakterystycznym serduszkiem, które są dostępne w sprzedaży we wszystkich sklepach sieci. Oferta gadżetów WOŚP dostępna jest na tej stronie. Znajdziemy wśród nich kubki, magnesy, smycze, skarpetki, torby, a także t-shirty.

Przed Nowym Rokiem Findacja poinformowała, że pierwszy milion wybił na liczniku aukcji Allegro. Najdroższe aukcje to m.in. Ferrari Radka Kotarskiegorakieta tenisowa Igi Świątek oraz rekreacyjny jacht żaglowy. W zeszłym roku Fundacji udało się zebrać 14 852 000 016 złotych, a przez wszystkie lata wspólnego grania – 79 milionów.

Źródło: WOŚP

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Harmonogram odbioru odpadów z terenu Gminy Jejkowice

Dzieci w Rudach cieszą się świeżo wyremontowanym przedszkolem!

ankieta żłobek Previous post Ankieta w sprawie żłobka
milion dotacji Next post Milion zł. dotacji dla wodzisławskiego szpitala

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds