„Walentynkowe serce dla zwierzaków” – weź udział w akcji

Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach zachęca do udziału w akcji „Walentynkowe serce dla zwierzaków”. W roku 2021 odbywa się już trzecia edycja przedsięwzięcia.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Idea zbiórki „Walentynkowe serce dla zwierzaków”

Zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt inspirowana jest walentynkami, podczas których skupiamy się na wyrażaniu miłości i przekazywaniu innym pozytywnych emocji. Warto w tym czasie zwrócić swoją uwagę także na zwierzęta, które cierpią porzucone, głodzone, bite i krzywdzone przez człowieka. Potrzeby bezdomnych czworonogów wskazali wolontariusze z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Z ogromnym zaangażowaniem pomagają zwierzakom w potrzebie. Ideę akcji „Walentynkowe serce dla zwierzaków” uściślają jej pomysłodawczynie­: Hanna Piórecka-Nowak i Katarzyna Mazur z UGiM:

W tym wyjątkowym czasie pamiętajmy o tych, od których otrzymujemy moc bezinteresownej i bezwarunkowej miłości – naszych czworonożnych przyjaciołach. By zwrócić uwagę na los bezdomnych zwierzaków, zaproponowałyśmy dwa lata temu akcję walentynkowego wsparcia psów i kotów. W związku z tym, w porozumieniu z dyrektorem ZDISK-u i wolontariuszami działającymi na rzecz zwierząt zachęciłyśmy do udziału w tej inicjatywie. Odzew mieszkańców był niesamowity, dlatego mieliśmy więc żadnych wątpliwości, że tę walentynkową akcję warto kontynuować. Szczególnie teraz, w czasie pandemii, wolontariusze zgłaszają wielką potrzebę wspierania zwierząt.

Jak pomóc?

W dzisiejszych czasach duży problem wciąż stanowi znęcanie się nad zwierzętami, głodzenie ich, niechęć do udzielania im pomocy w chorobie, skazywanie na śmierć w męczarniach. Szczegóły przedsięwzięcia precyzują zaangażowani wolontariusze:

W czasie pandemii otrzymujemy mniej karmy dla zwierząt. Z oczywistych względów organizujemy jednak mniej spotkań, akcji, dlatego zwracamy się teraz z wielką prośbą o wsparcie. Prosimy o karmę (głównie mokrą), smycze, obroże, preparaty przeciwko kleszczom. Odrobinę radości naszym podopiecznym sprawią też zabawki dla zwierząt. Warto podkreślić, że trafiają do nas także niechciane szczeniaki.

W ranach uwrażliwiania najmłodszych mieszkańców na los bezdomnych zwierząt, UGiM przygotował niespodziankę dla każdego dziecka, które pod opieką rodziców lub dziadków przyniesie upominek. Prezenty dla potrzebujących zwierzaków można składać w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny (ul. Parkowa 9, Punkt Informacyjny w godz. pracy Urzędu) oraz w ZDISK-u (ul. Polna 6, portiernia, czynne codziennie przez całą dobę) od 10 do 28 lutego br.

Cztery samochody ciepłych rzeczy dla potrzebujących

Strzelał w okna znajomego!

Previous post Cztery samochody ciepłych rzeczy dla potrzebujących
Kontrakt Obywatelski Next post Pierwszy Kontrakt Obywatelski w regionie

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds