„Walentynkowe serce dla zwierzaków” – weź udział w akcji

Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach zachęca do udziału w akcji „Walentynkowe serce dla zwierzaków”. W roku 2021 odbywa się już trzecia edycja przedsięwzięcia.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Idea zbiórki „Walentynkowe serce dla zwierzaków”

Zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt inspirowana jest walentynkami, podczas których skupiamy się na wyrażaniu miłości i przekazywaniu innym pozytywnych emocji. Warto w tym czasie zwrócić swoją uwagę także na zwierzęta, które cierpią porzucone, głodzone, bite i krzywdzone przez człowieka. Potrzeby bezdomnych czworonogów wskazali wolontariusze z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Z ogromnym zaangażowaniem pomagają zwierzakom w potrzebie. Ideę akcji „Walentynkowe serce dla zwierzaków” uściślają jej pomysłodawczynie­: Hanna Piórecka-Nowak i Katarzyna Mazur z UGiM:

W tym wyjątkowym czasie pamiętajmy o tych, od których otrzymujemy moc bezinteresownej i bezwarunkowej miłości – naszych czworonożnych przyjaciołach. By zwrócić uwagę na los bezdomnych zwierzaków, zaproponowałyśmy dwa lata temu akcję walentynkowego wsparcia psów i kotów. W związku z tym, w porozumieniu z dyrektorem ZDISK-u i wolontariuszami działającymi na rzecz zwierząt zachęciłyśmy do udziału w tej inicjatywie. Odzew mieszkańców był niesamowity, dlatego mieliśmy więc żadnych wątpliwości, że tę walentynkową akcję warto kontynuować. Szczególnie teraz, w czasie pandemii, wolontariusze zgłaszają wielką potrzebę wspierania zwierząt.

Jak pomóc?

W dzisiejszych czasach duży problem wciąż stanowi znęcanie się nad zwierzętami, głodzenie ich, niechęć do udzielania im pomocy w chorobie, skazywanie na śmierć w męczarniach. Szczegóły przedsięwzięcia precyzują zaangażowani wolontariusze:

W czasie pandemii otrzymujemy mniej karmy dla zwierząt. Z oczywistych względów organizujemy jednak mniej spotkań, akcji, dlatego zwracamy się teraz z wielką prośbą o wsparcie. Prosimy o karmę (głównie mokrą), smycze, obroże, preparaty przeciwko kleszczom. Odrobinę radości naszym podopiecznym sprawią też zabawki dla zwierząt. Warto podkreślić, że trafiają do nas także niechciane szczeniaki.

W ranach uwrażliwiania najmłodszych mieszkańców na los bezdomnych zwierząt, UGiM przygotował niespodziankę dla każdego dziecka, które pod opieką rodziców lub dziadków przyniesie upominek. Prezenty dla potrzebujących zwierzaków można składać w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny (ul. Parkowa 9, Punkt Informacyjny w godz. pracy Urzędu) oraz w ZDISK-u (ul. Polna 6, portiernia, czynne codziennie przez całą dobę) od 10 do 28 lutego br.

Cztery samochody ciepłych rzeczy dla potrzebujących

Strzelał w okna znajomego!

Previous post Cztery samochody ciepłych rzeczy dla potrzebujących
Kontrakt Obywatelski Next post Pierwszy Kontrakt Obywatelski w regionie