„Walentynkowe serce dla zwierzaków” – weź udział w akcji

„Walentynkowe serce dla zwierzaków” – weź udział w akcji

Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach zachęca do udziału w akcji „Walentynkowe serce dla zwierzaków”. W roku 2021 odbywa się już trzecia edycja przedsięwzięcia.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Idea zbiórki „Walentynkowe serce dla zwierzaków”

Zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt inspirowana jest walentynkami, podczas których skupiamy się na wyrażaniu miłości i przekazywaniu innym pozytywnych emocji. Warto w tym czasie zwrócić swoją uwagę także na zwierzęta, które cierpią porzucone, głodzone, bite i krzywdzone przez człowieka. Potrzeby bezdomnych czworonogów wskazali wolontariusze z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Z ogromnym zaangażowaniem pomagają zwierzakom w potrzebie. Ideę akcji „Walentynkowe serce dla zwierzaków” uściślają jej pomysłodawczynie­: Hanna Piórecka-Nowak i Katarzyna Mazur z UGiM:

W tym wyjątkowym czasie pamiętajmy o tych, od których otrzymujemy moc bezinteresownej i bezwarunkowej miłości – naszych czworonożnych przyjaciołach. By zwrócić uwagę na los bezdomnych zwierzaków, zaproponowałyśmy dwa lata temu akcję walentynkowego wsparcia psów i kotów. W związku z tym, w porozumieniu z dyrektorem ZDISK-u i wolontariuszami działającymi na rzecz zwierząt zachęciłyśmy do udziału w tej inicjatywie. Odzew mieszkańców był niesamowity, dlatego mieliśmy więc żadnych wątpliwości, że tę walentynkową akcję warto kontynuować. Szczególnie teraz, w czasie pandemii, wolontariusze zgłaszają wielką potrzebę wspierania zwierząt.

Jak pomóc?

W dzisiejszych czasach duży problem wciąż stanowi znęcanie się nad zwierzętami, głodzenie ich, niechęć do udzielania im pomocy w chorobie, skazywanie na śmierć w męczarniach. Szczegóły przedsięwzięcia precyzują zaangażowani wolontariusze:

W czasie pandemii otrzymujemy mniej karmy dla zwierząt. Z oczywistych względów organizujemy jednak mniej spotkań, akcji, dlatego zwracamy się teraz z wielką prośbą o wsparcie. Prosimy o karmę (głównie mokrą), smycze, obroże, preparaty przeciwko kleszczom. Odrobinę radości naszym podopiecznym sprawią też zabawki dla zwierząt. Warto podkreślić, że trafiają do nas także niechciane szczeniaki.

W ranach uwrażliwiania najmłodszych mieszkańców na los bezdomnych zwierząt, UGiM przygotował niespodziankę dla każdego dziecka, które pod opieką rodziców lub dziadków przyniesie upominek. Prezenty dla potrzebujących zwierzaków można składać w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny (ul. Parkowa 9, Punkt Informacyjny w godz. pracy Urzędu) oraz w ZDISK-u (ul. Polna 6, portiernia, czynne codziennie przez całą dobę) od 10 do 28 lutego br.

Cztery samochody ciepłych rzeczy dla potrzebujących

Strzelał w okna znajomego!

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.