Cztery samochody ciepłych rzeczy dla potrzebujących

Młodzieżowa Rada Miasta z Jastrzębia-Zdroju zebrała dla potrzebujących cztery samochody wypełnione po brzegi kocami, kołdrami i poduszkami.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Niezbędne wsparcie

Zebrana odzież zimowa, poduszki, koce, kołdry czy środki czystości za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej trafiły do osób na co dzień zmagających się z problemem bezdomności. Wolontariusze przynosili je w czterech wyznaczonych terminach przed budynek Kina Centrum. Dyrektor jastrzębskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Klaudia Nietrzebka, zaznacza, że pomoc ta była szczególnie potrzebna:

Cieszy nas każda inicjatywa, która pozwala pomagać. W tym roku warunki atmosferyczne są wyjątkowo trudne, stąd też duże zapotrzebowanie na kołdry, koce, ciepłe poduszki czy swetry. Bardzo się też cieszę, że Młodzieżowa Rada Miasta skontaktowała się z nami przed tą akcją i zapytała, co jest potrzebne.  To świetnie, że są osoby, które chcą pomóc, ale ważne też, by forma pomocy była adekwatna do potrzeb osób, które się po nią zgłaszają.

Pomoc społeczności lokalnej

Jak podkreśla jedna z organizatorek akcji, Agata Piotrkowska, hojność jastrzębian, przekroczyła wszystkie oczekiwania:

Jestem bardzo zadowolona ze zbiórki. Otrzymaliśmy ogromną pomoc od mieszkańców. Nie spodziewaliśmy się, że zbierzemy aż tyle zupełnie nowych rzeczy. Już w poprzednim roku organizowaliśmy akcję „Ciepłe święta”, podczas której zbieraliśmy ubrania dla potrzebujących. Wówczas zbiórka miała nieco inną formułę – przed kinem „Centrum” postawiliśmy wieszak, na którym można było zostawić niepotrzebne ubrania i każdy zainteresowany mógł sobie je zabrać. W tym roku chcieliśmy zorganizować coś podobnego, jednakże po spotkaniu, między innymi z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej, uznaliśmy, że bardziej potrzebne będą koce czy kołdry. Każdy człowiek może pogubić się w życiu. Trzeba mu, po prostu, trochę pomóc, by mógł się odnaleźć. Wierzę, że nawet takie małe działania mogą coś zmienić – pokazać drugiemu człowiekowi, że jest dla nas ważny.

Podsumowując, zebrane przedmioty zapełniły aż cztery samochody Straży Miejskiej. Funkcjonariusze wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej, zawieźli je do ogrzewalni, a następnie rozdali osobom potrzebującym na terenie miasta. Wszyscy zainteresowani taką formą pomocy przez cały czas mogą zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej. Jego pracownicy udzielają pomocy na bieżąco.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Strzelał w okna znajomego!

Dziś luzowanie części obostrzeń

Raw Air Previous post Turniej Raw Air – odwołany!
Next post „Walentynkowe serce dla zwierzaków” – weź udział w akcji