dzika likwidacja koksowni

Dzika likwidacja koksowni Dębieńsko?

Wiek działalności i negatywnego wpływu na środowisko. Radość mieszkańców okazała się przedwczesna. Trwa dzika likwidacja koksowni w Czerwionce-Leszczynach!

4 września 2018 to dzień w którym mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn odetchnęli z ulgą. Dosłownie, gdyż od wielu lat zwracali uwagę na uciążliwość zakładu znajdującego się w ich najbliższej okolicy. Nacisk społeczeństwa po kilku latach wreszcie okazał się skuteczny. Koksownia „Dębieńsko” dla właściciela była tylko narzędziem, by wyssać z niej jeszcze co się da. Nie próbowano restrukturyzować czy remontować zakładu. Po 100 latach koksownię zlikwidowano.

Dziś zaangażowane w walkę z trucicielem Stowarzyszenie proekologiczne „Zielone Miasto” ukazało szokujące zdjęcia. Okazuje się, że za szczelnym murem dzieją się sceny iście dantejskie. Wszystko wygląda tak, jakby likwidacja zakładu odbywała się bez jakiegokolwiek nadzoru. Wiek działalności zakładu już wywarł piętno na środowisku. Co przyniesie dla tego terenu dzika likwidacja koksowni?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Previous post II Lyski Rock Festival
Next post Za korzystanie z inwestycji z budżetu obywatelskiego w Rybniku będą opłaty

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds