Koronawirus statystyki

W Żorach drugi przypadek zakażenia

Pierwsze zakażenie koronawirusem miało miejsce 19.03 o czym informowaliśmy na naszym portalu. Wczoraj potwierdzono drugi przypadek zakażenia koronawirusem w Żorach.

Jak poinformował Urząd Miasta Żory w mieście są obecnie 2 potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem. Jak podaje Śląski Urząd Wojewódzkim, do szpitala zakaźnego w Tychach z objawami nudności, ogólnym osłabieniem i brakiem apetytu trafiła starsza kobieta z Żor – to druga osoba zarażona koronawirusem w naszym mieście. Inspektorzy sanitarni z Rybnika ustalili, mieszkanka była tydzień temu na uroczystości rodzinnej. Trwa ustalanie wszystkich osób, z którymi kobieta miała kontakt.

Aktualnie (stan na 21.03.2020 r. godz. 21:00) w Żorach kwarantannie podlega 67 osób. Są to mieszkańcy, którzy wrócili do kraju zza granicy.

Miasto przypomina, że osobom przebywającym w kwarantannie jest udzielana pomoc psychologiczna, codziennie w godzinach 8:00 – 19:00. Pomoc jest udzielana telefonicznie pod numerem 32 435 30 72.

fot. Markus Spiske on Unsplash

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

PIT-OP Previous post Seniorze zostaw swój 1% podatku u siebie
Piłka nożna Next post Rozgrywki piłkarskie odwołane do 26 kwietnia

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds